Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή το 8ο πρωτάθλημα τένις Junior που διοργάνωσε η K-Tennis Academy, στις εγκαταστάσεις της στην Ιαλυσό.

Στους αγώνες που ξεκίνησαν την Πέμπτη, πήραν μέρος αθλητές από όλους τους συλλόγους αντισφαίρισης του νησιού μας, οι οποίοι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό προκειμένου να φτάσουν όσο ψηλότερα μπορούσαν, ικανοποιώντας με το θέαμα που προσέφεραν τον αρκετό κόσμο που βρέθηκε στα γήπεδα και τις τρεις ημέρες για να παρακολουθήσει το πρωτάθλημα.

Η διοργάνωση άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων σε όσους την «έζησαν» από κοντά και απέσπασε τα θετικότατα σχόλια από τους γονείς των μικρών αθλητών που έλαβαν μέρος. Συνολικά έγιναν αγώνες για 13 κατηγορίες, στις οποίες συμμετείχαν παιδιά ηλικίας από 8 έως και 16 ετών.

Η K-Tennis ευχαριστεί όλο τον κόσμο-παιδιά,γονείς και προπονητές-για τη στήριξη και την υπομονή τους. Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους συμμετέχοντες/ουσες στο τουρνουά για αυτές τις 4 ημέρες παιχνιδιών και τους εύχεται καλή συνέχεια στα επόμενα τουρνουά της φετινής χρονιάς.

Οι τρεις πρώτοι κάθε κατηγορίας είναι οι εξής:

Αγόρια 8

  1. Νικόλαος Πόλιας (RTA)
  2. Άγγελος Βόλας (ΟΑΠ)
  3. Μιχάλης Παπαμανώλης (ΟΟΑΣ)

Κορίτσια 8

  1. Βασιλεία Χάσταλη (ΟΑΠ)
  2. Σέβη Πλακιώτη (ΡΟΑ)
  3. Ραφαέλα Κουκιά (ΟΑΠ)

Αγόρια 10 Πορτοκαλί

  1. Χρήστος Κάνιγκχαμ (K-Tennis)
  2. Λευτέρης Καλαθενός (K-Tennis)
  3. Γιάννης Καπνουλάς (RTA)

Κορίτσια 10 Πορτοκαλί

  1. Ειρήνη Παπασάββα (ΟΑΠ)
  2. Θεανώ Λουιζίδη (ΡΟΑ)
  3. Ιωάννα Εγγλέζου (ΡΟΑ)

Αγόρια 10

  1. Εμμανουήλ Πυθαρούλης (RTA)
  2. Βασίλης Αθανασίου (RTA)
  3. Στέφανος Πουλάκης (ΡΟΑ)

Κορίτσια 10

  1. Φαίη Τσόλη (RTA)
  2. Καλλιόπης Κουκιά (ΟΑΠ)
  3. Ιωάννα Κουτσούκου (ΟΑΠ)

Αγόρια 12-14

  1. Μιχάλης Οικονομίδης (ΟΑΠ)
  2. Πέτρος Καλογιάννης (ΟΑΑΣ)
  3. Βαγγέλης Ντάσκας (ΟΑΠ)

Κορίτσια 12-14

  1. Μάγδα Μυρισιώτη (RTA)
  2. Λολίτα Μακάρι (ΟΑΠ)
  3. Σοφία Οικονομίδη (ΟΑΠ)

Αγόρια 12

  1. Αναστάσιος Παρίσης (RTA)
  2. Ηλίας Πανάγος (ΡΟΑ)
  3. Γρηγόρης Σταματάκης (K-Tennis)

Κορίτσια 12

  1. Χριστίνα Μπίλλη (K-Tennis)
  2. Βικτώρια Παπαδοπούλου (K-Tennis)
  3. Εβελίνα Βαρδέλη (ΡΟΑ)

Αγόρια 14

  1. Γιώργος Μπιλλήρης (RTA)
  2. Ανδρέας Αδελφουλάκος (ΟΑΑΣ)
  3. Κυριαζής Χατζηγιαννάκης (ΟΑΑΣ)

Κορίτσια 14

  1. Κορίνα Ζαράρη (ΡΟΑ)
  2. Παρασκευή Παπαδημήτρη (RTA)
  3. Κόμισσα Κακάκη (ΡΟΑ)

Αγόρια 16

  1. Πάνος Βλαχονικολός (ΡΟΑ)
  2. Φώτης Αναστασιάδης (K-Tennis)
  3. Γιάννης Δημητράκης (K-Tennis)

 

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ