Εθνική Νεανίδων: Ξανά στο βασικό σχήμα η Παντερή

Η Εθνική Νεανίδων έδωσε το δεύτερο φιλικό παιχνίδι, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την προκριματική φάση του EURO WU19, με αντίπαλο και πάλι την Πολωνία.
Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 1-1, με την Ροδίτισσα Αγγελή Παντερή να βρίσκεται ξανά στο βασικό σχήμα της Εθνικής Νεανίδων, αγωνιζόμενη έως και το 64ο λεπτό όπου έδωσε την θέση της στην Στεργιούλη.
Στη σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε η ΕΠΟ προς ενημέρωση αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Εθνική Νεανίδων στο δεύτερο φιλικό της εναντίον της Πολωνίας στο Municipal Stadium OCSiR της Οστρόντα, όπου οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να εντείνουν την αγωνιστική προετοιμασία τους ενόψει της 1ης προκριματικής φάσης του EURO WU19.
Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ που σημειώθηκαν στο α’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 5ο από κοντινό πλασέ της Γκούζικ και στο 31ο από πέναλτι της Τσαρούχα, το οποίο κέρδισε η Χαλατσογιάννη.
Η σύνθεση της Εθνικής: Γρίβα, Κουκουλάκη, Ζάγκλη, Τσαρούχα, Φακίνου (46ο Νταρζάνου), Γιοβάνη (78ο Ασημίνου), Κωστοπούλου, Παντερή (64ο Στεργιούλη), Μπριάνα (75ο Αεράκη), Λαζαράκη (70ο Βαλκάνη), Χαλατσογιάννη».