Το «τρίποντο» στον Αντίμαχο

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του και με τον αέρα να του δυσκολεύει τις προσπάθειες ο Αντίμαχος με γκολ του Πη στο 15ο λεπτό και του Σκαλέρη στο 75ο λεπτό πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Κλεόβουλο που στο 32ο λεπτό είχε ισοφαρίσει με τον Αλέκο Κακλαμάνο, στην αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγωνιστικό χώρο παρόλο που δεν είχαν υπέρ τους τον αέρα και κατάφεραν μόλις στο 15ο λεπτό να πάρουν προβάδισμα στο σκορ όταν μετά από σέντρα του Χατζησουλειμάν ο Πης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 1-0. Από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα ο Αντίμαχος ήταν ιδιαίτερα φλύαρος με τον Κλεόβουλο να παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και απειλεί, με το Νικηταρά να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Μιαούδη στο 23ο λεπτό.
Τελικά ο Κλεόβουλος κατάφερε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να φτάσει στην ισοφάριση με τον Αλέκο Κακλαμάνο να προλαβαίνει την έξοδο του Μιαούδη στο 32ο λεπτό.
Το δεύτερο μέρος ήταν ένας επιθετικός μονόλογος από πλευράς Αντίμαχου. Οι «κόκκινοι» είχαν τον αέρα μαζί τους και πίεσαν για να πετύχουν το δεύτερο τέρμα.
Όσο περνούσε η ώρα μάλιστα ανέβαζαν ρυθμό και κατάφεραν στο 75ο λεπτό να πάρουν προβάδισμα στο σκορ όταν με τον Θωνιάτη να μπαίνει από τα δεξιά να πασάρει στον Σκαλέρη ο οποίος από κοντά έκανε το 2-1 για τον Αντίμαχο.
Στο τέλος ο Κλεόβουλος προσπάθησε να αντιδράσει και στο 90ο λεπτό είχε την ευκαιρία αλλά ο Μιαούδης μπλόκαρε στην δεξιά γωνία το σουτ του Κολιοκώστα και το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Λεωνίδας Φραγκιαδάκης, με βοηθούς τους Πατσιαούρα και Αλέκο.
Αντίμαχος: Μιαούδης, Κορκής , Ιωαννίδης, Θωνιάτης, Σωτίρι , Καράλιαμης, Ατσαλάκης, Χατζησουλεϊμάν (83ο Ανδρογιώργης ), Πης , Συνεσίου (67ο Σκαλέρης) , Μποϊλής (73ο Βλαντιμίροφ )
Κλεόβουλος : Χρυσανθής, Ανδρεόπουλος, Κουκουτσέλας, Κωστάκης, Κακλαμάνος Μ., Αναστασιάδης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α. , Νικηταράς ( 83ο Σελιμάι), Διάκουλας (55ο Κολιοκώστας )