Πολλά μετάλλια ο Φειδιππίδης στη Ρουμανία

Πολλά μετάλλια και καλές θέσεις κατέκτησε ο ΣΕΒΑΣ Κω Φειδιππίδης, στους Βαλκανικούς Αγώνες Masters που έγιναν στο Βουκουρέστι. Η σχετική ανακοίνωση του σωματείου:

«Τη δεύτερη μέρα των Βαλκανικών Αγώνων Στίβου Masters που διεξάγονται στο Βουκουρέστι, οι αθλητές και η αθλήτρια του Φειδιππίδη Κω έδωσαν μετάλλια και βαθμούς στην Εθνική Ομάδα. Αναλυτικά, όλες οι επιδόσεις των ”βετεράνων” αθλητών του κωακού συλλόγου:
Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ Μ90 : Κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στα 800μ και στα 100μ.
Αγγελική Λαμπρόγλου W35: Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στα 100μ.
Ιμπραήμ Φαναρτζής M45: Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στην Σφαιροβολια.
Νίκος Χατζηνικολάου Μ50 : Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στα 4×400Μ. Ο Νίκος αγωνίστηκε με την ομάδα της κατηγορίας Μ40.
Στέργιος Χατζηστέργου M50 : Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στα 4×400Μ.
Την τρίτη ημέρα των αγώνων στο Βουκουρέστι οι επιτυχίες συνεχίστηκαν. Αναλυτικά:
Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ Μ90 : Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 800μ.
Αγγελική Λαμπρόγλου W35 : Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην σκυτάλη 4×100μ
Φαναρτζής Ιμπραήμ Μ45 : Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στον Ακοντισμό.
Στο φινάλε του πρωταθλήματος, ήρθαν ακόμη δύο μετάλλια για τον σύλλογος της Κω:
Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ Μ90 : Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ.
Στέργιος Χατζηστέργου Μ50 : Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στα 400μ με εμπόδια
Νίκος Χατζηνικολάου Μ50: Τετάρτη θέση στα 200μ. (Ο Νίκος έχασε το μετάλλιο στο νήμα)».