Άρης Αρχαγγέλου- Α.Ε. Λέρου: 5-0: Εύκολα και απλά

Επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί που του είχε αποδοθεί πριν από την έναρξη της αναμέτρησης, ο Άρης Αρχαγγέλου δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με σκορ 5-0 της Α.Ε. Λέρου στο παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι της Τρίτης, ολοκληρώνοντας την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Γιώργου Σάββενα, πήραν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας από την έναρξη της αναμέτρησης, επιβάλλοντας τον ρυθμό τους.
Οι Αρχαγγελίτες ευτύχησαν να έχουν σε μεγάλη ημέρα τον Μανώλη Ευγενικό, ο οποίος σημείωσε τρία τέρματα, στο 22ο, 65ο και 89ο λεπτό, ενώ τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Χρήστος Αμανατίδης στο 26ο λεπτό και Νίκος Δημητριάδης στο 86ο λεπτό.
Τέλος, να σημειώσουμε ότι για τον Άρη Αρχαγγέλου ήταν η πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, ενώ η Α.Ε. Λέρου έχει γνωρίσει μόνο ήττες στις ισάριθμες δύο αγωνιστικές.