Στις 24-25 Ιουλίου διεξάγεται η ετήσια συνάντηση Παίδων/Κορασίδων Ελλάδος-Κύπρου που ξεκίνησε το 1987 (στην Καλαμάτα) και γίνεται εναλλάξ στις 2 χώρες, που συμμετέχουν με δύο αθλητές-τριες ανά αγώνισμα. Η συγκρότηση της ομάδας έγινε με βάση τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Π/Κ (23-24.6 στην Κατερίνη και επιπρόσθετα των συνθέτων) και δεν συμπεριλήφθησαν σε αυτήν αθλητές–τριες που συμμετείχαν στο Βαλκανικό ή στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της κατηγορίας. Μετέχουν τώρα και ορισμένοι αθλητές-τριες που δεν είχαν ελληνική υπηκοότητα και δεν μπορούσαν να λάβουν μέρος με την Εθνική ομάδα στις διοργανώσεις αυτές. Η διοργάνωση πέρυσι είχε γίνει στη Σπάρτη ενώ πρόπερσι ξανά στη Λευκωσία. Από πλευράς Ρόδου, στην αποστολή βρίσκεται ο Σάββας Ρούσσος του ΑΟ Καλλιπάτειρα και η Γεωργία Παραστατίδου του ΓΑΣ Υγεία Ρόδου. Και οι δύο αθλητές μας θα πάρουν μέρος στα 400 μέτρα με εμπόδια.

Η ελληνική αποστολή :

Παίδες

100 μ.
-ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
-ΝΑΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 2001 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
200 μ.
-ΜΑΡΤΙΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2001 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ’93
-ΦΛΟΥΡΕΤΖΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΑΓΓΕΛΟΣ 2001 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
400 μ.
-ΚΑΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
-ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ 2002 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
800 μ.
-ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ 2002 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
-ΒΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
1.500 μ.
-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
-ΚΑΤΣΙΩΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3.000 μ.
-ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2002 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
110 μ. εμπ.
-ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
-ΤΟΥΛΚΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
400 μ. εμπ.
-ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ 2001 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
-ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2002 ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ
2.000 μ. στιπλ
-ΤΖΑΜΟΥΡΤΑΣ ΖΗΣΗΣ 2002 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
-ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Ύψος
-ΚΑΪΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2001 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ
-ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2003 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ’93
Επί κοντώ
-ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ
-ΣΚΑΛΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2001 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.
Μήκος
-ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2001 ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ
-ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 ΑΟ ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
Τριπλούν
-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2001 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
-ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2003 ΩΡΙΩΝ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Σφαιροβολία
-ΝΤΟΜΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΝΙΒΑΣ 2002 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.
Δισκοβολία
-ΚΑΝΟΤΖΙΑΝ ΧΡΗΣΤΟΣ 2001 ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
-ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
Σφυροβολία
-ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 Α.Ε.Κ
-ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2002 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ Χ.
Ακοντισμός
-ΣΑΡΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 ΓΣΦΑ ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΑΣ
-ΛΙΜΙ ΓΙΩΡΓΟΣ 2001 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ

Δέκαθλο
-ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

Κορασίδες

100 μ.
-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗ 2003 ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
-ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ
200 μ.
-ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ 2002 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
-ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗ ΜΙΧΑΕΛΑ 2002 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
400 μ.
-ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
-ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2003 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
800 μ.
-ΓΙΟΥΒΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 2002 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
-ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2001 ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ
1.500 μ.
-ΜΟΚΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ 2001 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
-ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
3.000 μ.
-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
-ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2002 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
100 μ. εμπ.
-ΑΝΕΣΤΗ ΕΛΕΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2002 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
-ΣΕΛΛΟΥΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
400 μ. εμπ.
-ΧΑΤΖΗΠΟΥΡΓΑΝΗ ΑΝΝΑ ΚΩΝ/ΝΑ 2003 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
-ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2002 ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ
2.000 μ. στ.
-ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ 2002 ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
-ΜΑΡΛΗ ΜΑΡΑ 2002 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Ύψος
-ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ 2002 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
-ΚΑΜΗΛΑΛΗ ΘΩΜΑΗ 2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
Επί κοντώ
-ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 2002 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ
-ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.
Μήκος
-ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
-ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2003 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
Τριπλούν
-ΝΙΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2001 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
-ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
Σφαιροβολία
-ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΜΑΡΙΑ 2003 ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
-ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ
Δισκοβολία
-ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
-ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
Σφυροβολία
-ΤΟΠΟΥΖΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2001 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
Ακοντισμός
-ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
-ΜΠΑΡΑΚΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ 2001 ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Έπταθλο
-ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
-ΚΟΥΡΕΤΣΗ ΕΥΔΟΞΙΑ 2001 ΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

Πρόγραμμα:

(τα πρωινά από τις 8:30πμ γίνονται αγωνίσματα συνθέτων)

Α’ ΗΜΕΡΑ – ΤΡΙΤΗ, 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

5.00Μ.Μ. ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩN
6.00Μ.Μ. ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
7.00M.M. TEΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
7.10M.M. ΥΨΟΣ 10ΘΛΟΥ
7.10M.M. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.10M.M. ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
7.10M.M. ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
7.10M.M. ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.10M.M. 400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.25Μ.Μ. 400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
7.35Μ.Μ. 100Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.45Μ.Μ. 100Μ. ΠΑΙΔΩΝ
7.50Μ.Μ. 200Μ 7ΘΛΟΥ
7.55Μ.Μ. 2000Μ. ΣΤΗΠΛ ΠΑΙΔΩΝ
8.15Μ.Μ. 2000Μ. ΣΤΗΠΛ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.30Μ.Μ. ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
8.30Μ.Μ. ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.30Μ.Μ. 1500Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.40Μ.Μ. 1500Μ. ΠΑΙΔΩΝ
8.45Μ.Μ. 400Μ. 10ΘΛΟΥ
8.50Μ.Μ. 400Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
9.00Μ.Μ. 400Μ. ΠΑΙΔΩΝ
9.10Μ.Μ. 4 Χ 100Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
9.20Μ.Μ. 4 Χ 100Μ. ΠΑΙΔΩΝ

Β’ ΗΜΕΡΑ – ΤΕΤΑΡΤΗ, 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

6.00Μ.Μ. ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 10ΘΛΟΥ
7.00Μ.Μ. ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ
7.00Μ.Μ. ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΙΔΩΝ
7.00Μ.Μ. ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.00Μ.Μ. ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.00Μ.Μ. ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
7.00Μ.Μ. 100Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.15Μ.Μ. 110Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
7.25Μ.Μ. 800Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.35Μ.Μ. 800Μ. ΠΑΙΔΩΝ
7.40Μ.Μ. 7ΘΛΟΥ
7.45Μ.Μ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.45Μ.Μ. 200Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
7.55Μ.Μ. 200Μ. ΠΑΙΔΩΝ
7.55Μ.Μ. ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.00Μ.Μ. 1500Μ. 10ΘΛΟΥ
8.00Μ.Μ. ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
8.05Μ.Μ. 3000Μ. ΠΑΙΔΩΝ
8.20Μ.Μ. 3000Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.35Μ.Μ. 4 Χ 400Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
8.45Μ.Μ. 4 Χ 400Μ. ΠΑΙΔΩΝ

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ