Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 12η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 9η αγωνιστική του ομίλου Νήσων.
Το σημαντικότερο παιχνίδι, αφορά τον 2ο όμιλο και δεν είναι άλλο από το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον πρωτοπόρο Ευκλή και τον δεύτερο του βαθμολογικού πίνακα, Αστέρα Μασάρων.
Η ΕΠΣΔ όρισε τον έμπειρο ρέφερι, Σταμάτη Αντωνά να το διευθύνει, με βοηθούς τους Σταυρούλια και Στεφανάκη Βασ.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο
● Γεννάδι 2:45μ.μ.
Ομόνοια Γενναδίου- Α.Ε. Κατταβιάς Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Φραγκίνης, Καλκαβούρας Παρ. διαιτησίας: Κόντζος Παρ. αγώνα: Βελής
Κυριακή
● Λίνδος 2:45μ.μ.
Θύελλα Πυλώνας-
Ακουσίλαος
Διαιτητές: Δουλγέρης, Λάμπρου Εύη, Βούλγαρη Χριστίνα
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Παπαοικονόμου
● Κοσκινού 2:45μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Διγενής
Διαιτητές: Παπαβασιελίου, Λάζος, Κοτσιλίτης Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης Παρ. αγώνα: Στεργάκης
● Κάρπαθος 12:00
Ποσειδώνας Καρπάθου- Ασπίδα Απολακκιάς
Διαιτητές: Γιακουμάκης Στερ., Σάββενας, Χουβαρδάς Παρ. διαιτ.ς: Βασιλαράκης Παρ. αγώνα: Σπανός
● ΕΑΚ 2:45μ.μ.
Ροδιακός- Εθνικός Αρχίπολης Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Σαρρής, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Κόττορος
Παρ. αγώνα: Πάχος

2ος όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο
● Μαλώνα 2:45μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Καραγιάννης, Κόκκαλης, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
Κυριακή
● Άγιος Σουλάς 2:45μ.μ.
Ευκλής- Αστέρας Μασάρων Διαιτητές: Αντωνάς, Σταυρούλιας, Στεφανάκης Βασ. Παρ. διαιτησίας: Στέργου Παρ. αγώνα: Μάτσης
● Αφάντου 2:45μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Νηρέας
Διαιτητές: Καραγιάννης,
Γεωργάς, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Ταράλης
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Απόλλωνα 3:15μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων-
Α.Σ. Τήλου
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Σπάρταλης, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
Όμιλος Νήσων
9η αγωνιστική
Κυριακή
● Ζηπάρι 2:45μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδίου- Δόξα Καρδάμαινας Διαιτητές: Πλάτσης, Κρικόγλου, Μαρίνος
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Χαραπάς
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 2:45μ.μ.
ΠΑΟ Κω- Ανταγόρας
Διαιτητές: Δημαράκης,
Γιαλλούσης, Ατσαλάκης
Παρ. διαιτησίας: Δουδούς
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Κέφαλος 2:15μ.μ.
Νικαγόρας- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Γιαμμουζής,
Κορώνης, Μαλλιάς
Παρ. διαιτησίας:
Γεωργιόπουλος
Παρ. αγώνα: Βραχνάς
● Λιεψοί 2:45μ.μ.
Α.Ο Λειψών- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Μάγγος Φ.,
Μάγγος Ελ., Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας:
δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μανής
Ρεπό: Καλυμνιακός

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ