Ήττα στο Μετς για Ιπποκράτη

Την ήττα με σκορ 89-81 γνώρισε στο Παγκράτι ο Ιπποκράτης Κω, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής για τον όμιλο νότου της Β’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγαλύτερο κίνητρο για τη νίκη, κάτι που ήταν ορατό ειδικά στο β’ ημίχρονο, αφού δίνουν μάχη για να παραμείνουν στη Β’ Εθνική. Το α’ ημίχρονο ήταν άκρως ισορροπημένο, ωστόσο στη συνέχεια το Παγκράτι έπαιξε δικαιολογημένα πιο παθιασμένα και πήρε την πολύτιμη νίκη παραμονής. Ο Ιπποκράτης είχε αρκετά αμυντικά προβλήματα στο Μετς και γνώρισε την όγδοη ήττα του στη Β’ Εθνική. Αξίζει να σημειωθεί ότι ”σεληνιασμένος” ήταν ο Γεωργοπαπαδάκος, που τα έβαλε… όλα, ενώ αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή για διαμαρτυρία στο γ’ δεκάλεπτο ο Παναγιώτης Καυκής.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 27-26, 45-46(ημ.), 71-62, 89-81
Διαιτητές: Λιότσος- Μαντήλας
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κουστένης): Κούτρας, Καυκής 23(2), Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 35(3), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5(1), Ξιούρας, Μπένος 19, Φάσουρας 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 2, Ονάσογλου 6(2), Σκούφης, Καταβαίνης 3(1), Ασημακόπουλος 12, Λεκάκης 12(1), Χαρίσης 13(3), Τσακαλέρης 13.