Σήμερα θα διεξαχθούν οι περισσότερες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αποτελούν το κυρίως μενού και στους τρεις ομίλους.
Στον 1ο όμιλο, δύο είναι τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν, αυτά του Διγενή με τον Ποσειδώνα Καρπάθου και του Ακουσίλαου με τον Εθνικό Αρχίπολης.
Στον 2ο όμιλο το σημαντικότερο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο Αφάντου, όπου ο τοπικός Άγιος Λουκάς θα υποδεχτεί τον πρωτοπόρο Ευκλή.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σήμερα
● ΕΑΚ 12:00
Α.Ε. Κατταβιάς- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Κυρίτσης, Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Γουλάρας
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Γεννάδι 3:15μ.μ.
Ομόνοια Γενναδίου- Θύελλα Πυλώνας
Διαιτητές: Γιακουμάκης Στερ., Γεωργάς, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Κόντζος
Παρ. αγώνα: Βελής
● Φάνες 11:00π.μ.
Ακουσίλαος- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Δουλγέρης, Κασιώτης, Τσιγάρας
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μάτσης
● Απολακκιά 3:15μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Ροδιακός
Διαιτητές: Μπερδεμπές, Τάσης, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Σαββίδης
● Κοσκινού 11:30π.μ.
Διγενής- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Σάββενας, Κόκκαλης
Παρ. διαιτησίας: Καραμαρίας
Παρ. αγώνα: Βελής
2ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σήμερα
● Κρεμαστή
Νηρέας- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Γιαννουκάς, Καρβουνίδης Σαρ.
Παρ. διαιτησίας: Τσαούσης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
● Αφάντου 3:15μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Ευκλής
Διαιτητές: Ράδος, Λάζος, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Μασάρη 3:15μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Α.Σ. Τήλου
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Λάμπρου Εύη, Λατσός Ν.
Παρ. διαιτησίας: Ταράλης
Παρ. αγώνα: Θωμάς
Όμιλος Νήσων
12η αγωνιστική
Σήμερα
● Ζηπάρι 11:30π.μ.
Αναγέννηση Ασφενδίου- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Ατσαλάκης, Ωραιόπουλος, Κρικόγλου
Παρ. διαιτησίας: Δουδούς
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Κέφαλος 3:15μ.μ.
Νικαγόρας- Ανταγόρας
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Ατσαλάκης, Κρικόγλου
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Βραχνάς
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 3:15μ.μ.
Α.Ε. Κω- ΠΑΟ Κω
Διαιτητές: Πλάτσης, Μαρίνος, Μαντάς
Παρ. διαιτησίας: Γεωργιόπουλος
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Λειψοί 2:00μ.μ.
Α.Ο Λειψών- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Βουλγαράκης, Μάγγος Φ., Μάγγος Ε.
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μανής
Ρεπό: Δόξα Καρδάμαινας

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ