Με οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκε το φετινό Junior Regional που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 14-15 Ιουλίου στην Κω. Πρωταθλητές Δωδεκανήσου για το 2018 αναδείχθηκαν: στους εφήβους (Κ19) οι Ροδίτες Σεβαστός Φιλίππου και Αντώνης Χατζηγεωργίου και στους παίδες (Κ17) οι Κωνσταντίνος Θανόπουλος  / Σάββας Κυπριώτης από την Κω.

Στα κορίτσια τους φετινούς τίτλους κατέκτησαν, στις νεάνιδες (Κ19) η Ιωάννα Αθανασίου με τη Φαμπιόλα Τερζίου από τη Ρόδο και στις κορασίδες η Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα και η Βενετσιάνα Πανιέρα επίσης από τη Ρόδο.

Τα παραπάνω ζευγάρια θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα Τελικά Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Junior 2018 που είναι προγραμματισμένα να διεξαχθούν, για την κατηγορία Κ17 στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας (27-29 Ιουλίου) και για την κατηγορία Κ19 στις Ράχες Φθιώτιδας (3-5 Αυγούστου).

Στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω φέτος αγωνίστηκαν 40 συνολικά ομάδες (24 ζευγάρια κοριτσιών και 16 αγοριών) ενώ πραγματοποιήθηκαν συνολικά 72 αγώνες.

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΒΣ Κω, την Blue Star Ferries, το Paradise Hotel Kos, την εταιρεία ενοικίασης σκαφών αναψυχής και τον Πέπο Ριατσιαδη, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών, τους διαιτητές μπιτς βόλεϊ του ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου Ανδρέα Παπαδόπουλο και Στάθη Μαθιουδάκη, την Καλλιόπη Πόγκα, τον Νικόλα Αρβανίτη και φυσικά τους μεγάλους πρωταγωνιστές, τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίστηκαν στο τουρνουά. Τέλος, εύχεται καλή επιτυχία στα ζευγάρια που θα μας εκπροσωπήσουν στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος Juniors.

Τελικές Κατατάξεις / Αποτελέσματα

Κ19 Κορίτσια
Τελική Κατάταξη
1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ
2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ
3 ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ
4 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ
5 ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.
5 ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ
7 ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ
7 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Αποτελέσματα
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-6,21-4)
ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 0-2(18-21,10-21)
ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-10,21-4)
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-0(21-15,21-10)
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-5,21-3)
ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-12,21-16)
ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-1(17-21,21-10,15-10-)
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-11,21-9)
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. 2-0(21-14,21-15)
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-10,21-12)
ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ     0-2(17-21,15-21)
ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-1(17-21,21-6)

Ημιτελικοί
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ 2-0(21-8,21-10)
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-15,21-14)
(3,4) ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1(21-19,18-21,16-14-)
(1,2) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ 2-0(21-12,21-16)

Κ19 Αγόρια
Τελική Κατάταξη
1 ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ
2 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
3 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ
4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
5 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ
5 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

Αποτελέσματα
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  1- 2 (18- 21,21-11,12-15)
ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  2-0 (21-13,21-3)
ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  0- 2 (14- 21,13- 21)
ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  1- 2 (21-14,18- 21,10-15)
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 2-0 (21-17,21-15)
ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ  2-0 (21-14,21-6)
Ημιτελικοί
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0 (21-10,21-19)
ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  2-0 (21-19,21-17)
(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  2-0 (21-0,21-0αα)
(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ 1- 2 (10- 21,21-18,12-15)

Κ17 Κορίτσια
Τελική Κατάταξη
1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ
2 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ
3 ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ
4 ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ
5 ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ
5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ
5 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ
5 ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ
9 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9 ΜΑΣΤΟΡΟΥ/ΝΤΟΥΣΚΟΥ
9 ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ
9 ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ
13 ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ
13 ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ
13 ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ
13 ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ

Αποτελέσματα
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0 (21-13,21-8 )
ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 0- 2 (18- 21,11- 21 )
ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-14,21-9 )
ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-11,21-4 )
ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ 2-0 (21-3,21- 2 )
ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0 (21-9,21-8 )
ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ 2-0 (21- 2,21-6               )
ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-1 (22- 24,21-10,15-4 )
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-12,21-13 )
ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (19- 21,21-15,15-7 )
ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ 2-0 (21-11,21-6 )
ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ 2-0 (21-5,21-18 )
ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ 2-0 (22- 20,21-10)
ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 0- 2 (22- 24,17- 21 )
ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 0- 2  (14- 21,16- 21 )
ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0- 2 (11- 21,12- 21-)
ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ  2-1  (21-18,18- 21,15-10 )
ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0  (21-16,21-5                )
ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ  0- 2  (10- 21,13- 21 )
ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ  2-0  (21-16,21-10 )
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ  2-0  (21-12,21-5 )
ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ  2-1 (19- 21,21-17,15-10  )
ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (21- 23,21-11,15-12 )
ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ  2-0  (21-8,21-10 )
Ημιτελικοί
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ  2-0  (21-12,21-5                )
ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ  2-0  (21-15,21-13 )
(3,4) ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ 0- 2 (19- 21,19- 21 )
(1,2) ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ  2-1 (12- 21,21-15,15-13 )

Κ17 Αγόρια
Τελική Κατάταξη
1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
2 ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ
3 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ
4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ
5 ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ
5 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ
7 ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ
7 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
9 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ
9 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ

Αποτελέσματα
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ  2-0  (21-18,21-12)
ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0  (21-9,21-5)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0  (21-5, 21-9)
ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  0- 2 (16-21, 11-21)
ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  0- 2 (11-21, 14-21)
ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ  0- 2 (18-21,11-21)
ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0  (21-14, 21-9)
ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  0- 2 (13-21,7-21)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-1 (21-18, 14-21, 15-12)
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ 0- 2 (9-21, 14-21)
ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ  2-0  (21-18,21-14)
ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  0- 2  (5-21,3-21)
ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  2-0  (21-17, 21-16)
ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-0  (21-18, 21-18)
Ημιτελικοί
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-1  (21-4, 21-23, 15-11)
ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  2-0  (22-20, 21-12)
(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0- 2  (20-22,17-21)
(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ  2-1  (17-21, 21-6, 15-12)

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ