Με το…αριστερό ο Ιπποκράτης Κω!

Την ήττα με σκορ 61-46 γνώρισαν οι γυναίκες του Ιπποκράτη Κω από τον Αμύντα, στην πρεμιέρα της Α2 Κατηγορίας (2ος όμιλος). Παίζοντας άμυνα ζώνης στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχες προσπάθησαν να δυσκολέψουν όσο μπορούσαν μία καλύτερη ομάδα, η οποία πήρε τη νίκη και ξεκίνησε με το δεξί. Ο Αμύντας ήταν πολύ άστοχος, ωστόσο πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ και με ηγετική μορφή τη Λία Ντάνου και… συνεργάτιδα την Μαργώνη έφυγε νικήτρια από την Κω. Η ομάδα του Πέτρου Αργυρίου προσπάθησε όσο αυτό κατέστη εφικτό και στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε θετική παρουσία.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 7-18, 19-34(ημ.), 29-51, 46-61
Διαιτητές: Γρίβα- Νικολάου
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Γκοτζάι 6, Καλάβρια, Πατμίου 2, Καλυμιοναρή 6(1), Χρυσάκη 18, Κιαπόκα 3, Γιαλλούση 2, Ψαρού 4, Κοντού, Κουντουριώτη 5(1), Κιλιμάτου, Ντερβίσι.
Α.Ο. ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 9(1), Μαργώνη 14, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου, Ντάνου Λ. 18(3), Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Α. 5, Βαρβιτσιώτη 5, Σιδηροπούλου 5(1), Τσαχιρίδη.