Αήττητος στα φιλικά, κέρδισε και τον Ήφαιστο!

Το 2/2 έκανε στα «Μαυροσκούφεια» ο Κολοσσός Ρόδου H Hotels, καθώς επικράτησε 72-55 του Ήφαιστου Λήμνου. Κλειστό ήταν το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να είχε σταθερά το προβάδισμα και να το κλείνει με το υπέρ τους 16-14. Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη έσφιξαν πολύ στην άμυνα, κράτησαν χαμηλά τον Ήφαιστο και έχοντας καλές επιλογές στην επίθεση, πήγαν στα αποδυτήρια με το +13 (35-22). Η εικόνα των «θαλασσί» ειδικά επιθετικά, ήταν ακόμη πιο βελτιωμένη στην τρίτη περίοδο, καθώς κατάφεραν να διευρύνουν ακόμη περισσότερο το προβάδισμά τους, το οποίο πήγε στο +21 (56-35). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη έριξαν την ταχύτητά τους, αλλά έφτασαν στη νίκη με το εντυπωσιακό 72-55.
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 35-22, 56-35, 72-55
Κολοσσός Ρόδου H Hotels (Λυκογιάννης): Κρομά 7 (1), Μπρέιζελτον 2, Μαραγκός 1, Παύλος 23 (5), Ντάνιελς 7, Τουτζιαράκης 4, Τζάκσον 9 (1), Μωραΐτης 8 (2), Καλογιαννίδης 1, Αγκμπελέσε 2, Πουλιανίτης 8 (2), Μπρούσεβιτς.
Ήφαιστος Λήμνου (Μανωλόπουλος): Τσαϊρέλης 12 , Χαριτόπουλος 7, Μούρτος 14, Διαμαντόπουλος 4, Στασινός 9 (1), Σταμάτης 9 (1), Μολντοβεάνου, Γκίλμπερτ.