Επική ανατροπή και βαθμός «χρυσάφι» για Διαγόρα!

Επική ανατροπή και «χρυσός» βαθμός για τον Διαγόρα στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Π.Α.Ο.Κ. Β’… Ο «γηραιός» αν και έχανε με 3-0 μέχρι το 52ο λεπτό, κατάφερε στο τελευταίο ημίωρο να πετύχει τρία γκολ, ισοφάρισε σε 3-3 και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 20ης αγωνιστικής στον όμιλο βορρά της Super League 2. Ο «δικέφαλος» του βορρά ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο και έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη, αλλά οι «κυανέρυθροι» όχι μόνο δεν τα παράτησαν αλλά κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ και να φύγουν με το βαθμό.
Με το «καλημέρα» ο Δαρέλας με κεφάλια άνοιξε το σκορ για τον Π.Α.Ο.Κ. Β’ (στο 1ο λεπτό), ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Παναγιώτου έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους στο 27ο λεπτό. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, με τον Σπυράκο να κάνει το 3-0 με σουτ στο 52ο λεπτό. Από κει και πέρα, η ομάδα του Κώστα Βελιτζέλου ανέβασε την απόδοση και μείωσε σε 3-1 με σουτ του Παραστατίδη στο 65’. Στο 74’ με σουτ το Μιχόπουλος έκανε το 3-2 και έβαλε ξανά τον Διαγόρα στο παιχνίδι, ενώ στο 83’ ο Λούκιτς έφερε το παιχνίδι στα ίσα για τους Ροδίτες. Στο 94’′ ο Σπυράκος έκανε το σουτ στο ύψος της περιοχής και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση!
Π.Α.Ο.Κ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Μοναστηρλής, Τσαούσης, Κιτσάκης, Κωττάς, Παναγιώτου, Νινούα (73′ Γιαξής), Ουεντραόγκο, Δαρέλας (60′ Σαλαμούρας), Τσοπούρογλου, Πανίδης (46′ Σπυράκος), Γκορντεζιάνι (86′ Σπυρίδης).
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Μπίντσης, Γιανναράκης, Τάτσης, Σταμένκοβιτς, Μανιάς (60′ Λούκιτς), Αντεσίνα (88′ Παπαϊωάννου), Μανιώτης, Καραμάνης, Πετράκης, Τσιαντούλας, Μαγκάκης (46′ Μπλάνκο).
ΤΟ «ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ»
Σήμερα σερβίρεται το «κυρίως πιάτο» της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, ενώ η 21η θα διεκπεραιωθεί από το προσεχές Σάββατο μέχρι τη Δευτέρα. Το εντός έδρας παιχνίδι του Διαγόρα με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου ορίστηκε για τις 2:45 το απόγευμα της Κυριακής. Αναλυτικά: