Συντριβή της Ε.Α.ΚΑ. από τη Νίκη Αμαρουσίου!

Βαριά και… αχώνευτη ήττα με το ευρύ 74-40(!) γνώρισε η Ε.Α. Καλύμνου από τη Νίκη Αμαρουσίου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Με εξαίρεση το α’ δεκάλεπτο όπου προσπάθησε, η Ε.Α.ΚΑ. ήταν εξαιρετικά κακή σε όλα τα επίπεδα και γνώρισε τη δεύτερη της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Ειδικά στο β’ ημίχρονο η εικόνα των πρωταθλητών Δωδεκανήσου ήταν αποκαρδιωτική, αφού το επιμέρους σκορ ήταν 42-18(!), με τους πρωταθλητές Δωδεκανήσου να παρατούν το παιχνίδι, κάνοντας το ένα λάθος πίσω από το άλλο.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-9, 34-22(ημ.), 51-34, 74-40
Διαιτητές: Τσάλας- Νικολιάς
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ζωντός): Παπαδημητρίου 2, Βαφιάς 4, Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 8, Κυπριτζόγλου 23(1), Τσεκένης 11(2), Τσιάτσιος 4, Σελούλης, Κοκορέλης 8(2), Μακρογιαννάκης, Δέλλιος 10, Αλεφαντίνος 4.
Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Μαύρος): Αλαχούζος, Κοπανέζος 2, Σίσιου, Θεοφιλάκος 3, Βλαγκόγιας 10, Σπέντζος 8(1), Τσαούσης 2, Σιγκούνας 1, Κάτρης, Ζούλσιτς 11(1), Πλευράκης 3(1).