Α’ Κατηγορία: «Τρίποντο» για ΔΙ.ΑΣ.

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στη συλλογή του ο ΔΙ.ΑΣ. καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 του Απόλλωνα Καλυθιών στο γήπεδο Αντιμάχειας, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι Κώοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κατακτώντας το πολύτιμο «τρίποντο», που τους ανέβασε στην 5η θέση του πίνακα, φτάνοντας τους 30 βαθμούς.
Τα τέρματα για τους νικητές σημείωσαν οι Ματθαίος Θωνιάτης στο 6ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι, Μανώλη Χατζηφούντας στο 49ο λεπτό και Ιμπραήμ Χατζησουλεϊμάν στο 85ο λεπτό, ενώ για τους Καλυθενούς είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 ο Παναγιώτης Μαθιός στο 71ο λεπτό.