Νέος ορισμός στο εξωτερικό για τον διεθνή Έλληνα διαιτητή του συνδέσμου της Δωδεκανήσου Τάσο Σιδηρόπουλο, τον οποίο επέλεξε η UEFA για τον παιχνίδι μεταξύ του Ερυθρού Αστέρα και της Μίλαν.
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για την Πέμπτη 18/2 στο Βελιγράδι και αφορά στην φάση των «32» του Europa League.
Βοηθοί του Τάσου Σιδηρόπουλου θα είναι οι Πολυχρόνης Κωσταράς και Λάζαρος Δημητριάδης, 4ος διαιτητής ορίστηκε ο Γιάννης Παπαδόπουλος και στο VAR θα είναι οι Γερμανοί Μπάστιαν Ντάνκερτ και Μπιμπιάνα Στέινχαους.
Europa League: Στο Ερυθρός Αστέρας- Μίλαν ο Σιδηρόπουλος
![](https://www.dimokratiki.gr/wp-content/uploads/2019/09/ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ.jpg)