Κέρδισε εμπειρίες, κοιτάζει Πανελλήνιο

Το Ροδίων Άθλησις είχε εξ αρχής δύσκολη αποστολή στη δύσκολη έδρα του πρωτοπόρου Κύζικου στη Νέα Πέραμο το Σάββατο, και μπορεί να γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ, όμως αυτό που κρατούν στην ομάδα είναι η καλή εμφάνιση στο πρώτο και το τρίτο σετ, στα οποία η ομάδα απέδειξε ότι έχει μέλλον και αποτελεί έναν αντίπαλο που είναι δύσκολο να τον νικήσεις.

Το συγκρότημα του Νίκου Αντωνιάδη επέστρεψε στη βάση του και από χθες ξεκίνησε ήδη την προετοιμασία του για την αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τον Πανελλήνιο στην έδρα του. Το ματς είναι στα «μέτρα» του Ροδίων Άθλησις και είναι ιδιαίτερα σημαντικό βαθμολογικά, καθώς με ενδεχόμενη νίκη η ομάδα της πόλης μας θα απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη και θα πλησιάσει τις υψηλότερες θέσεις της κατάταξης.

Όσον αφορά στην κατάσταση στον 1ο όμιλο της Α2 Ανδρών, ήδη έχει ξεχωρίσει η τριάδα που θα παλέψει για τον τίτλο (Χανιά, Ρέθυμνο και Κύζικος), ενώ οι Οδυσσέας Αμαρουσίου και Μίλωνας δεν έχουν ακόμη καταφέρει να πάρουν κάποιον βαθμό και βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.