Ροδήλιος: Εξαιρετική παρουσία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου

Εξαιρετική κρίνεται η παρουσία του Ροδήλιου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας, καθώς ο σύλλογος του νησιού μας, κατέκτησε πρωτιές και διακρίσεις με τους αθλητές και τις αθλήτριες του.
Στη σχετική ανακοίνωση που εκδόθηκε αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Ροδήλιος: Μια ομάδα φτιαγμένη από το μέταλλο των πρωταθλητών!
Μία από τις καλύτερες εμφανίσεις έκανε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Παμπαίδων- Παγκορασιδών 2022 που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας μαζί με τον Δήμος Ιστιαίας-Αιδηψού.
Το… χρυσό ποδαρικό για την ομάδα του Ροδήλιου το έκανε, την πρώτη ημέρα, ο Αντώνης Γρηγοριάδης, ο οποίος πρώτευσε στην ατομική χρονομέτρηση με χρόνο 13:59.48. Στην τρίτη θέση του βάθρου ανέβηκε, ο Σωτήρης Κουφός με χρόνο 14:15.64 και κλείσαμε την κατηγορία με τον Ανάσταση Νόβα που κατατάχτηκε 18ος με χρόνο 15:29.70.
Στην κατηγορία Παγκορασιδών οι αθλήτριες μας Μαρία Στεφανάκη κατέλαβε την 9η θέση, η Ειρήνη Στεφανάκη την 10η και η Ευδοκία Αμπελά την 22η .
Με αγώνες αντοχής ολοκληρώθηκε η δεύτερη μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, ο πρωταθλητής μας Αντώνης Γρηγοριάδης επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και τερμάτισε στην δεύτερη θέση. Στην τέταρτη θέση, ο Σωτήρης Κουφος και στην πέμπτη ο Ανάστασης Νόβας, αναδεικνύοντας τον Ροδήλιο την καλύτερη ομάδα στο Πανελλήνιο.
Το Δ.Σ. του Ροδήλιου είναι στην ευχάριστη θέση να συγχαρεί τους αθλητές, τους προπονητές Κώστα Πανταζή, Αναστάση Μανουκιάν και Ματίνα Κουφού και όλους τους γονείς που συνόδευσαν τους αθλητές.
Ευχόμενοι ακόμη περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον!».