Τα αποτελέσματα του αγώνα «Τρίαθλο Ρόδος 2019»

Ο θεσμοθετημένος αγώνας τριάθλου, που όπως κάθε χρόνο, ο Υγρός Στίβος Ρόδου, διοργάνωσε και φέτος την περασμένη Κυριακή στην παραλία του Ενυδρείου, με την ονομασία «Τρίαθλο Ρόδος 2019» στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Οι 33 μικροί και μεγάλοι τριαθλητές πήραν εκκίνηση από τον αφέτη και μετά το εναρκτήριο κολύμπι, ακολούθησε η ποδηλασία που φέτος χαρακτηρίσθηκε από όλους σαν βατή, αφού έγινε με τέλειες καιρικές συνθήκες, για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με τρέξιμο κάτω από τις θερμές εκδηλώσεις παραίνεσης και θαυμασμού του κόσμου, που για άλλη μια φορά συγκεντρώθηκε για να καμαρώσει τα παιδιά. Τελικά 31 αθλητές και αθλήτριες τερμάτισαν με τα ακόλουθα αποτελέσματα ανά ηλικία και απόσταση:

3.Νίκος Κατσουράκης

Οι μεγάλοι νικητές του αγώνα «Τρίαθλο Ρόδος 2019», στους οποίους απονεμήθηκαν τα κύπελλα της διοργάνωσης, ήταν για την κατηγορία ELITE ανδρών ο Στέλιος Βεϊσάκης και στην κατηγορία των ELITE γυναικών η Πολυτίμη Συμιξή, ενώ μετάλλια δόθηκαν σ’ όλους τους νικητές κάθε κατηγορίας και όλοι οι συμμετέχοντες πήραν από ένα αναμνηστικό, και απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα όλων που τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση.