Αποτελέσματα 3oυ Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Mini GP

Με τα μετάλλια της δεύτερης (Τσουρουνάκης) και της τρίτης (Αρναουτάκης) θέσης επέστρεψαν οι αθλητές του ΙΚΑΡΟΥ από τον 3ο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Mini GP.
Στα χρονομετρημένα ο Κώστας πήρε την δεύτερη θέση ενώ ο Αλέξανδρος την πέμπτη. Μόλις δόθηκε η εκκίνηση του αγώνα ο Κώστας έστριψε πρώτος και είχε την πρωτοπορία του αγώνα. Στον έκτο γύρο ο Κώστας έχασε την πρώτη θέση από τον Παπαγεωργίου (ο οποίος ήταν και τελικός νικητή του αγώνα). Παρόλες τις προσπάθειες που κατέβαλε ο Κώστας δεν κατάφερε να ανακτήσει την πρώτη θέση και τελικά τερμάτισε δεύτερος με διαφορά μόλις 2,5 δέκατα από τον πρώτο.
Να σημειώσουμε ότι ο Κώστας Τσουρουνάκης έκανε και τον ταχύτερο γύρο του αγώνα με 54.539”
Ο Αλέξανδρος ξεκίνησε πέμπτος τον αγώνα και κρατούσε με ευκολία την θέση του σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Τους τέσσερις τελευταίους γύρους ξεκίνησε την επίθεση και έτσι κατάφερε και ανέβηκε στην τρίτη θέση.