«Εξάσφαιρος» με ανατροπή

Ιδανικά ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, ο Αντίμαχος.
Οι «κόκκινοι» του Γιώργου Σταμάτη, επικράτησαν με το εντυπωσιακό 6-1 του Απόλλωνα, μέσα στο γήπεδο Απολλώνων, παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της μεγάλης κατηγορίας.
Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για των γηπεδούχο Απόλλωνα, καθώς στο 38ο λεπτό πήρε «κεφάλι» στο σκορ όταν ο Σαπαλίδης από τα δεξιά έκανε την σέντρα και ο Παλάζης με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιχαλάκη για το 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και το κατάφεραν σε ιδανικό χρονικό σημείο, καθώς στην εκπνοή του πρώτου μέρους ( 45ο λεπτό) έφτασαν στην ισοφάριση όταν από σέντρα του Χατζησουλεϊμάν, ο Πης με πλασέ έκανε το 1-1.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Αντίμαχο, καθώς στο 47ο λεπτό, ο Παπανικολάου πάσαρε στον Πη, με τον τελευταίο να ανατρέπεται από τον Μακαρούνα μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή Δημήτρη Ατσικνούδα να δείχνει το σημείο του πέναλτι, αποβάλλοντας με απευθείας κόκκινη κάρτα τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Μακαρούνα, αποφάσεις που προκάλεσαν τις διαμαρτυρίες του Απόλλωνα Απολλώνων.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Συνεσίου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Τσακαλιού για το 2-1.
Από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα, ο Απόλλωνας κατέρρευσε δεχόμενος ακόμα τέσσερα τέρματα.
Στο 63ο λεπτό ο Χατζησουλεϊμάν με μακρινό σουτ έκανε το 3-1, στο 67ο λεπτό ο Σοτίρι με ανάποδο ψαλίδι, μετά από κόρνερ του Συνεσίου, έκανε το 4-1, στο 85ο λεπτό ο Πης έκανε το 5-1, ενώ στο 88ο λεπτό ο Ζιώγας με νέα εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 6-1 υπέρ του Αντίμαχου.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δημήτρης Ατσικνούδας, με βοηθούς τους Μπαρχαρίδη και Στεφανάκη.