Διαγόρας- Α.Ο. Λουτράκι: Νικηφόρο ποδαρικό με Αγγελούδη

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε τις αναμετρήσεις του στο 2018 ο Διαγόρας, καθώς επικράτησε του Α.Ο. Λουτράκι με σκορ 1-0 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 6ο όμιλο και ανέβηκε στην 3η θέση του πίνακα.
Ιδανικό ντεμπούτο για τον επιθετικό του «γηραιού» Νίκο Αγγελούδη, που ήταν ο σκόρερ της αναμέτρησης.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Διαγόρα να έχει τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία.
Ο «γηραιός» ήταν απειλητικός και κατάφερε να προηγηθεί στο 17ο λεπτό με το νέο μετεγγραφικό του απόκτημα, Νίκο Αγγελούδη.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεσή τους και έχασαν μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 26ο λεπτό, όμως το πλασέ του ανενόχλητου Σουάνη μέσα από την μικρή περιοχή κατέληξε άουτ.
Το παιχνίδι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν είχε κάτι άλλο αξιοσημείωτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Λουτράκι ανέβασε την απόδοσή του και πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης, ωστόσο ο Διαγόρας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος, με τον Αγγελούδη στο 63ο να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Ο Α.Ο. Λουτράκι απάντησε στις ευκαιρίες στο 64ο λεπτό, όμως το σουτ του Γεωργά μέσα από την μικρή περιοχή κατέληξε άουτ.
Στην συνέχεια και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο, ο Διαγόρας δεν απειλήθηκε και κράτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Το γκολ
17ο λεπτό. Εκτέλεση κόρνερ από τον Πέεφ, ο Σκάρος έκανε την κεφαλιά που σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στον Αγγελούδη που την έσπρωξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τον Διαγόρα.
Διαγόρας: Στεφανάκος, Ευαγγελιδάκης, Χειμωνέττος, Μεντής, Προβατίδης, Γεωργίου ( 66ο Βελλίνης), Σουάνης, Αγγελούδης ( 85ο Καρπαθάκης), Σκάρος ( 57ο Σερτζίνιο), Βελέτης, Πέεφ ( 90ο Ρούνιτς)
Α.Ο. Λουτράκι: Διασυνός, Στασινόπουλος Δ., Τσώκος (66ο Τσάκα), Ντερτιλής, Τσορμπατζίδης, Πετρίδης (74ο Ζερβός), Γούλας, Σιώκος, Δαλκαφούκης ( 85ο Γεωργούλιας), Στασινόπουλος Ε., Γεωργάς.