Έλαφος: Καλή προσπάθεια από Τριαντενό και Αντωνίου

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου Παίδων/Παμπαίδων και Κορασίδων/ Παγκορασίδων, συμμετείχε ο Έλαφος με τον Νικήτα Τριαντενό και την Μαρία Αντωνίου, οι οποίοι προσπάθησαν για το καλύτερο.
Στην ανακοίνωση που εξέδωσε ο σύλλογος αναφέρονται τα εξής:
«Με 2 αθλητές συμμετείχε ο ΑΣΡ Έλαφος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π-Κ-ΠΠ-ΠΚ που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία η ΕΟΠ, την Παρασκευή, το Σάββατο και την Κυριακή 1η, 2 και 3/09/2023 στον Αστακό Αιτωλοακαρνανίας.
Στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης, στην κατηγορία ΠΠ, ο Τριαντενός Νικήτας έκανε μια πολύ δυνατή εμφάνιση και κατέλαβε την 15η θέση. Να σημειωθεί ότι ήταν πολύ κοντά στους χρόνους των αθλητών που βρίσκονταν μπροστά του.
Η Αντωνίου Μαρία και αυτή με πολύ καλή εμφάνιση, κατέλαβε την 6η θέση με πολύ μικρή διαφορά από την τριάδα, μόλις μερικά δευτερόλεπτα.
Στον αγώνα αντοχής σε μια πολύ όμορφη και ταυτόχρονα δυνατή διαδρομή ο Τριαντενός Νικήτας στο σπριντ, ουσιαστικά του δεύτερου γκρουπ, κατέλαβε την 20η θέση.
Η Αντωνίου Μαρία έκανε πραγματικά έναν ωραίο αγώνα και τερματίζει στην 8η θέση.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μας για την πραγματοποίηση αυτής της αποστολής: Βακούφ Κω, Τσολάκης κοσμήματα, Μότο Φεσσάρας, Βιοπλάζ Νικολάου, Σερνικός Μότο και τον πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου ‘’΄Ματσούκιον’’.
Συνοδοί της ομάδας ήταν η Αννίκα Κελεπέρα, η Τσαβαρή Σεβαστή και ο προπονητής της ομάδος Κυριακός Κελεπέρας . Συγχαίρουμε τους αθλητές μας για την προσπάθεια τους».