Φραγκίσκος Ζούνης: Ευχαρίστησε όσους τον στήριξαν

Ο Ροδίτης Φραγκίσκος Ζούνης αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας για το 2023 στο motocross και συγκεκριμένα στην κατηγορία MX2, έπειτα από την 1η θέση στη γενική κατάταξη που κατέκτησε στον προτελευταίο αγώνα που διεξήχθη στις Κρηνίδες Καβάλας.
Ο Ζούνης εξασφάλισε τους βαθμούς που χρειαζόταν για να στεφθεί πρωταθλητής και πλέον απομένει ο τελευταίος αγώνας για να ολοκληρωθεί και τυπικά πρωτάθλημα, ο οποίος θα γίνει στα Τρίκαλα.
Με αφορμή την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ο Ρόδιος αναβάτης με ανάρτηση στο προσωπικό προφίλ που διατηρεί σε ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης, ανέφερε τα εξής:
«2023 MX2 Greek champion!
Κάνοντας το 2-1 στα αντίστοιχα σκέλη τερματίζοντας στην 1η θέση στην γενική κατάταξη της ημέρας ήταν αρκετό για να μου εξασφαλίσει τον φετινό τίτλο στην κατηγορία ΜΧ2. Ραντεβού στον επόμενο και τελευταίο αγώνα στα Τρίκαλα με στόχο το καλύτερο αποτέλεσμα!
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον πατέρα, την οικογένειά μου για την υποστήριξη και τους χορηγούς μου: Yamaha Racing Hellas, YACCO GREECE, Drakos Engineering, Pegasos Beach Hotel -Greece Rhodes Faliraki, VGR Team Georgakopoulos».