«Χρυσή» η Σπανού στη Ρουμανία!

Με 9 μετάλλια στις αποσκευές της επιστρέφει η ελληνική αποστολή από το Βουκουρέστι της Ρουμανίας, όπου ολοκληρώθηκε την Κυριακή με επιτυχία το Βαλκανικό Πρωτάθλημα  Υπερπήδησης Εμποδίων 2016.

Συγκεκριμένα οι Έλληνες αθλητές κέρδισαν δύο χρυσά, τρία ασημένια και  τέσσερα χάλκινα μετάλλια. Στην κατηγορία Εφήβων, οι αθλητές μας κέρδισαν ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο. «Χρυσή» ήταν η Ελλάδα στο ομαδικό αγώνισμα με την Ροδίτισσα Ειρήνη Σπανού και τον ίππο της Per On, η οποία μαζί με τις Άννα Δανάλη & Seattle Brecourt, Αντώνη   Αντωνίου & Pommery και  Πάολα Μαρτίνη  & Electic Elvis C  συγκέντρωσαν  στους δύο γύρους 8 βαθμούς, ενώ ακολούθησαν στην 2η θέση η  Τουρκία με  16 βαθμούς και στην 3η θέση η Κροατία με 20 βαθμούς.