Ισοπαλία στο Αιγάλεω για τη Ρόδο!

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Ρόδο να φτάσει στην κορυφή της Football League (όμιλος νότου) την Καλαμάτα. Οι ”πράσινοι” έμειναν στο 1-1, στο Αιγάλεω και μάλιστα τους ”έπιασε” στη δεύτερη θέση η Καλλιθέα. Στο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα, η ομάδα του Κώστα Βελιτζέλου κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με πέναλτι του Γιώργου Δελαπόρτα, με το «Σίτι», όμως να ισοφαρίζει λίγο πριν από το τέλος του α’ ημίχρονου. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε αισθητά στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως την άμυνα τους και το 1-1 να κρίνεται μάλλον δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
3’: Κόρνερ του Χαντί, κεφαλιά του Βλάχου, μόλις άουτ η μπάλα
7’: Σουτ του Ουερέ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε άουτ
9’: Κόρνερ του Χαντί, κεφαλιά του Μπαρμπαρούση, η μπάλα βρήκε σε αμυντικούς της Ρόδου και κατέληξε κόρνερ
19’: Πλασέ του Χαντί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μεγάλη επέμβαση από τον Πίτκα
27’: Πέναλτι για τη Ρόδο… Μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Τσίπρα, ανατρέπεται από τον Παπανικόλα και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Δελαπόρτας έκανε το 0-1 για τους «πράσινους»!
24’: Κι άλλη ευκαιρία για το Αιγάλεω…Ο Μπαρμπαρούσης βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Πίτκα, αλλά το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι
34’: Σουτ του Δελαπόρτα, άουτ η μπάλα
40’: Μακρινό σουτ του Μαχαίρας, ο Πίτκας ήταν και πάλι εκει
43’: Το Αιγάλεω ισοφαρίζει σε 1-1… Ο Ουέρε έστρωσε στον Χαντί, ο οποίος με δυνατό σουτ ισοφαρίζει για το «Σίτι»
47’: Σουτ του Πεχλιβανόπουλου, άουτ η μπάλα
60’: Σουτ του Ουέρε, απέκρουσε ο Πίτκας
61’: Δυνατό σουτ του Αρναρέλλη, ο Σικαλιάς έδιωξε σε κόρνερ
63’: Σουτ του Δελαπόρτα, μόλις άουτ η μπάλα
ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης) Σικαλιάς, Μαγκάκης Αναστασίου, Παπανικόλας, Βλάχος, Οικονομόπουλος, Μαχαίρας, Χαντί (64’ Τσιτσάρης), Τσιλιγκίρης (89’ Τσιλιγκίρης), Μπαρμπαρούσης (72’ Λάσκαρης), Ουερέ (64’ Μπουρλάκης).
ΡΟΔΟΣ (Κώστας Βελιτζέλος) Πίτκας, Καψάλης, Πεχλιβανόπουλος, Χιούσι, Μπαξεβάνος, Δελαπόρτας, Μαρτσάκης (68’ Λίχτι), Νικολόπουλος, Τσίπρας (83’ Βουργουντζής), Αρναρέλλης, Σέρεντιουκ (68’ Ρεβυθόπουλος)