Τα συγχαρητήρια του ΑΟ Σταματίου

Σύσσωμη η αθλητική οικογένεια του ΑΟ  Σταματίου χαίρεται για τη μεγάλη επιτυχία των αθλητών και αθλητριών της που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων- Παγκορασίδων α΄ (Κ16) που έγινε στην Χαλκίδα στις 1 και 2 Ιουλίου 2018.  Από το Δ.Σ. εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
«Είναι μεγάλη η τιμή και η υπερηφάνεια μας να βρεθούν οι αθλήτριες μας  πέντε φορές πάνω στο βάθρο των νικητών με τρεις φορές στο ψηλότερο σκαλί. Τα τέσσερα κορίτσια μας Ραχανιώτη-Χουσείν-Οικονομοπούλου-Ζενέγια κατέκτησαν την πρώτη θέση Πανελληνίως στην  σκυταλοδρομία 4 Χ 300 με 2’53’’10.
Η αθλήτρια μας Μάγου Ναταλία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο της Πανελληνιονίκης στη  σφυροβολία με 46.48μ.
Η αθλήτρια μας Ζενέγια Ελημπιάνα  κατέκτησε επίσης το χρυσό μετάλλιο της Πανελληνιονίκης στο Πένταθλο με 4295 βαθμούς.
Η αθλήτρια μας Ζενέγια Λάουρα  κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο της Πανελληνιονίκης στα  300μ. με 41’’90.
Η αθλήτρια μας Φωτεινού Ανδρονίκη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο της Πανελληνιονίκης στο Πένταθλο με 3496 βαθμούς.
Και οι επιτυχίες και οι διακρίσεις και τα ρεκόρ είχαν συνέχεια  με :
Την Οικονομοπούλου Σαββίνα να κατακτά την 5η θέση Πανελληνίως στα 300μ εμπ.με50’’11 (49’’72q)
Την Οικονομοπούλου Χριστίνα να κατακτά την  6η θέση Πανελληνίως στη σφυροβολία με 37.58μ
Την Χουσείν Συντίκα  να κατακτά την  8η θέση Πανελληνίως στα 600μ  με  1’45’’73
Τον Σταματίου Ελευθέριο να κατακτά την 9η θέση Πανελληνίως στη σφυροβολία με 39.65μ.
Την Ραχανιώτη Φωτεινή να κατακτά τη 14η θέση Πανελληνίως στα 300μ.  με 44’’31
Τον Σταματίου Ελευθέριο να κατακτά τη 14η θέση Πανελληνίως στη δισκοβολία με 29.71μ.
Με χαρά και ικανοποίηση εκφράζουμε τα θερμά μας  συγχαρητήρια στους αθλητές και στις αθλήτριες μας  που με τις επιδόσεις τους δικαίωσαν την προσωπική τους προσπάθεια και πέτυχαν τους στόχους τους αναδεικνύοντας τον ΑΟ Σταματίου ως το πρώτο επαρχιακό σωματείο.
Θέλουμε επίσης να συγχαρούμε τους δύο προπονητές του σωματείου μας, την κ. Ευμορφία Επισκόπου και τον κ. Ελευθέριο Μπότσαρη, για την εξαιρετική τους δουλειά, τον επαγγελματισμό τους και το θετικό κλίμα που έχουν καλλιεργήσει στις  αποστολές του ΑΟ Σταματίου.»