Νίκη απέναντι σε 7

Διεξήχθη το εξ αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, με τον Αστέρα Μασάρων να υποδέχεται τον Καλυμνιακό. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 4-0, με τους «σφουγγαράδες» να παρατάσσονται στον αγωνιστικό χώρο με μόλις επτά ποδοσφαιριστές στην σύνθεσή του.
Το παιχνίδι δεν χρίζει ιδιαίτερης κρητικής, καθώς με την συμπλήρωση των πρώτων 10 λεπτών το σκορ ήταν ήδη 3-0.
Για την ιστορία, οι Μασαρενοί προηγήθηκαν στο 1ο λεπτό, με πλασέ του Πατσιαούρα, στο 3ο λεπτό έγινε το 2-0 με διαγώνιο πλασέ του Πλαγγέντη, στο 8ο λεπτό έγινε το 3-0 με δυνατό σουτ του Πλαγγέντη έξω από την περιοχή, με τον ποδοσφαιριστή να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με το τελικό 4-0 να διαμορφώνεται στο 70ο λεπτό έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια του Διονυσακόπουλου.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Μπαρχαρίδη και των βοηθών του Διακοφιλιππή και Μπέκα.
Αστέρας Μασάρων: Μαρίνοφ, Μπάρτζος ( 2ο Κρητικός Μ.), Φωτάρας, Λαγοπάτης, Μπαϊρακτάρης ( 10ο Χατζημανώλης Μ.), Χατζημανώλης Απ. ( 12ο Σκούμπρος Μ.), Λούππος, Διονυσακόπουλος, Αλιάι, Πατσιαούρας, Πλαγγέντης.
Καλυμνιακός: Κοκκινίδης, Σίμος, Κλάψης, Κουλιάς, Κλειδαράς, Κασιώτης, Τρικοίλης Κ.