Α’ Κατηγορία: Νίκες για ΑΕΡΑ και Αστέρα Π.

Με την διεξαγωγή δύο αναμετρήσεων, ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Η ΑΕΡΑ υποδέχθηκε στο γήπεδο Αφάντου την Α.Ε. Κω, ενώ ο Αστέρας Παστίδας φιλοξένησε την Δόξα Καρδάμαινας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 4-2 και 2-0, αντίστοιχα.
Τα γκολ για τους Αφαντενούς του Ανδρέα Σταύρου σημείωσαν οι Φανούρης Γκινής (14ο λεπτό), Άκης Γεωργίου ( 53ο λεπτό) και Παναγιώτης Μαθιός ( 67ο και 80ο λεπτό), ενώ για τους «βυσσινί» σκόραραν οι Σταμάτης Τογρού ( 18ο λεπτό) και Σπύρος Οχτάρας (23ο λεπτό). Να σημειώσουμε ότι η Α.Ε. Κως ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 83ο λεπτό αποβλήθηκε ο Πασχάλης Τσαγκάρης.
Ο Αστέρας Παστίδας πέτυχε τα τέρματα που του έδωσαν τους τρεις βαθμούς της νίκης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με δράστες τους Μιχάλη Λιαμή και Μιχάλη Πολυμένοφ.