ΑΕΡΑ: «Στην μαύρη λίστα ο Δουλγέρης»

Εκτός της συνέχειας του Κυπέλλου Δωδεκανήσου έμεινε η ομάδα της ΑΕΡΑ μετά από την ήττα με σκορ 2-0 που γνώρισε από την Α.Ε. Κατταβιάς την Τετάρτη για την 2η φάση της διοργάνωσης.
Οι Αφαντενοί έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Λάζαρου Δουλγέρη, καθώς θεωρούν ότι με τις αποφάσεις του έκρινε το τελικό αποτέλεσμα, γι’ αυτό και οι «ερυθρόλευκοι» εξέδωσαν την ακόλουθη ανακοίνωση διαμαρτυρίας:
«Στο ίδιο έργο θεατές….Ο θίασος που ξεκίνησε πέρυσι… συνεχίζει και φέτος! Μετά τα δυο παιχνίδια με Μάσαρη και Φοίβο, αυτή τη φορά παρακολουθήσαμε την εξαιρετική ερμηνεία του διαιτητή Λάζαρου Δουλγέρη. Είχαμε ακούσει πριν το παιχνίδι ότι η ΕΠΣΔ είχε αποφασίσει να ορίσει άλλο διαιτητή κι όχι τον συγκεκριμένο αλλά ως δια μαγείας οι άνθρωποι της Ένωσης υποστηρίζοντας πως ο διαιτητής που είχε ορισθεί είχε δουλειά , άλλαξαν στα ξαφνικά τον ορισμό! Μιλάμε για τον ίδιο που έπαιξε σε άλλο παιχνίδι του σημερινού (σ.σ. Τετάρτη) προγράμματος.
Επίσης, υποτίθεται πως η ώρα διεξαγωγής του αγώνα άλλαξε διότι είχαν προπόνηση στο ίδιο γήπεδο οι Μικτές, αλλά εμείς στο Κορακόνερο δεν είδαμε καμιά Μικτή παρά μόνο μερικούς αργοπορημένους ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδας να έρχονται είκοσι λεπτά πριν το παιχνίδι. Το “χειρουργείο” ξεκίνησε από το Α’ ημίχρονο με τους βοηθούς Μπερδεμπέ και Σαρρή να μην κατεβάζουν την σημαία τους σε όλο το σαρανταπεντάλεπτο. Επίσης πώς γίνεται μια ομάδα να έχει κατοχή μπάλας σε όλο το παιχνίδι και να έχει λιγότερα κερδισμένα φάουλ από τον αντίπαλό της;
Στο 75ο λεπτό ο.. εξαιρετικός διαιτητής, υπέδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή της Κατταβιάς Σαλαμαστράκη και στον τερματοφύλακα Παπαβεργή απολύτως δικαιολογημένα λόγω υπερβολικής καθυστέρησης αλλά μετά από “ντου” των ανθρώπων των γηπεδούχων εντός αγωνιστικού χώρου ανακάλεσε την απόφασή του, αποβάλλοντας από τον πάγκο μόνο τον προπονητή.
Δύο λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε το έργο του αποβάλλοντας με δεύτερη κίτρινη τον Μαλλιάκα επειδή φώναξε “Οκ στοπ” ! Δεν του έφτανε δε η μία αστεία κόκκινη κάρτα, είπε να βάλει και το κερασάκι στην τούρτα με την αποβολή του Κατσιδώνη στις καθυστερήσεις. Ολοκληρώνοντας, δηλώνουμε υπεύθυνα ότι ο διαιτητής Λάζαρος Δουλγέρης μπαίνει από σήμερα στην μαύρη λίστα, μαζί με τους υπόλοιπους που μας έχουν προκαλέσει κατά το παρελθόν και του συνιστούμε να μην ξανά οριστεί σε παιχνίδι της ομάδας μας στα Αφάντου, διότι δεν θα είμαστε σε θέση να τον προστατέψουμε».