Α.Σ. Ρόδος: Αποφασίστηκαν ακόμα δύο μετεγγραφές

Όπως έγραψε η «δσπορ», το ενδεχόμενο της περαιτέρω μετεγγραφικής ενίσχυσης του έμψυχου δυναμικού του Α.Σ. Ρόδος, παρέμενε ανοιχτό.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, οι άνθρωποι των «ελαφιών», πάντα σε συνεργασία με τον προπονητή Σωτήρη Αντωνίου, έχουν αποφασίσει να προχωρήσουν στην απόκτηση ακόμα δύο ποδοσφαιριστών, προκειμένου ο έμπειρος τεχνικός να έχει επιπλέον λύσεις στη διάθεσή του ενόψει του νέου πρωταθλήματος της Super League 2.
Ήδη οι «πράσινοι» της πόλης μας, εξετάζουν με προσοχή την αγορά, αναζητώντας ποδοσφαιριστές με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στο παιχνίδι τους, με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι έχουν ξεχωρίσει κάποιες περιπτώσεις και μέσα στο προσεχές χρονικό διάστημα αναμένονται οι εξελίξεις.
«Φιλική» ήττα από την Αναγέννηση
Ο Α.Σ. Ρόδος έδωσε το τρίτο του φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο του βασικού σταδίου της προετοιμασίας του, με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Οι «πράσινοι» μετά από την… λευκή ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό και την νίκη (1-0) σε βάρος της Β’ ομάδας της ΑΕΚ, γνώρισαν την ήττα με σκορ 2-1 από τους Θεσσαλούς.
Τα «ελάφια» προηγήθηκαν στο 38ο λεπτό με τον Θανάση Παπάζογλου, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση σκόραρε με τους Μπραμπίγια (απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 55ο λεπτό) και Λώττα (με πέναλτι στο 66ο λεπτό), κατακτώντας την… φιλική νίκη.
Το τελικό αποτέλεσμα ήταν το τελευταίο που ενδιέφερε τον Σωτήρη Αντωνίου, καθώς ο έμπειρος τεχνικός ήθελε να δει τους ποδοσφαιριστές του να εφαρμόζουν στο γήπεδο όλα όσα έχουν δουλέψει στην προετοιμασία τους.
Ο Αντωνίου έμεινε ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές από την εικόνα των ποδοσφαιριστών του, όμως διαπίστωσε αδυναμίες οι οποίες πρέπει να βελτιωθούν.
Νέο φιλικό παιχνίδι το Σάββατο με αντίπαλο την ΑΕΛ
Το επόμενο φιλικό παιχνίδι για τα «ελάφια» έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου, με αντίπαλο την Α.Ε. Λάρισας, προκειμένου ο Σωτήρης Αντωνίου να βγάλει νέα χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών του.
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο Αλκαζάρ, πιθανότατα στις 18:00.
Τώρα όσον αφορά στην προετοιμασία, μετά το φιλικό παιχνίδι της Τετάρτης με την Αναγέννηση Καρδίτσας, το χθεσινό πρόγραμμα επικεντρώθηκε σε ασκήσεις αποθεραπείας και χαλάρωμα, με τον έμπειρο τεχνικό να έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στη διάθεσή του καθώς δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.