Δεν τα κατάφερε ο ΑΣΤΙΡ

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε την Κυριακή στους Αγίους Αποστόλους ο Α.Σ.Τ.Ι.Ρ. από τον Πήγασο Θριασίου και βρέθηκε στην 4η θέση της Γ’ Εθνικής, μετά την 7η αγωνιστική.

Ο Πήγασος αιφνιδίασε καθώς κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό με την Σπανού, όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ της Βλάχου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Α.Σ.Τ.Ι.Ρ., η Σπανού πήρε το «ριμπάουντ» και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου πίεσε αρκετά στο πρώτο μέρος και έχασε αρκετές ευκαιρίες, όπως στο 1ο λεπτό με την Μιχαλοπούλου, στο 7’ με την κεφαλιά της Διακίδη,  στο 21’ με σουτ της Κουγιού και στο 41’ με τη Γαβαλά. Στο 73’ η Διακίδη έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, στην καλύτερη φάση του Α.Σ.Τ.Ι.Ρ. στην επανάληψη. Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησαν οι νεαρές Κουγιού και Λυμπεροπούλου, οι οποίες είναι μόλις 13 ετών και έκαναν ντεμπούτο στο πρωτάθλημα.

*Ο Α.Σ.Τ.Ι.Ρ. ευχαριστεί θερμά τον Ακουσίλαο Φανών για την παραχώρηση της νεαρής Κουγιού και συγχαίρει θερμά τους ανθρώπους του συλλόγου για τη δουλειά που κάνουν στις ακαδημίες τους.

Α.Σ.Τ.Ι.Ρ.: Δεστούνη, Καλαμαρά (85’ Λυμπεροπούλου), Μιχαλοπούλου, Γαϊτάνου, Ιακωβίδου, Παπαμιχαήλ, Διακίδη, Κουγιού, Ταμπακιανού (63’ Γατή), Χέλστρομ, Κρητικού (79’ Καμπούρη).

Πήγασος Θριασίου: Ψάλτη, Τελιάκη, Τσαφαρά, Ιωάννου, Ρεντίφη, Πολιτίδη, Παβάλ (90’ Αποστολοπούλου), Σπανού, Γαβαλά (79’ Θεοδώρου), Βλάχου, Μωραΐτου.

Ξεκουράστηκε ο Σταυρός

Το ρεπό του εξέτισε ο Σταυρός Καλυθιών στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για το γυναικείο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής (2ος όμιλος). Η ομάδα του Νίκου Νικολού την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει στη Ρόδο τον Α.Ο. Ανάληψης, του οποίου το ματς με την Ένωση Καμινίων αναβλήθηκε. Η Αγία Παρασκευή υποχρέωσε σε ήττα τον πρωτοπόρο Σεπολιακό, ενώ το Μεσολόγγι 2008 κέρδισε εύκολα τον Πανηλειακό στα χθεσινά παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής.