Α’ Κατηγορία: Εύκολο «τρίποντο» για τον Αντίμαχο

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο Αντίμαχος επικράτησε μέσα στο γήπεδο της Ψίνθου την τοπικής Δόξας με σκορ 3-0, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Πρωταγωνιστής για τους «κόκκινους» του Γιώργου Σταμάτη ήταν ο Θωνιάτης, που σκόραρε δύο φορές, ενώ έκανε και την ασίστ για το τρίτο τέρμα των νικητών.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αντίμαχο να παίρνει τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ σχετικά νωρίς.
Στο 14ο λεπτό , ο Θωνιάτης έγινε αποδέκτης της μπάλας, μετά από σέντρα του Ατσαλάκη και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.
Οι «κόκκινοι» δεν κατέβασαν το ρυθμό και συνέχισαν την πίεσή τους, προκειμένου να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, όπως και έγινε, καθώς στο 44ο λεπτό, ο Θωνιάτης ΄΄έστρωσε΄΄ στον Πη που από κοντά έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε παιχνίδι κέντρου, με τουε γηπεδούχους να προσπαθούν να πετύχουν το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στην διεκδίκηση της αναμέτρησης, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.
Το μόνο που άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Σπάρταλη ήταν το αποτέλεσμα, καθώς στο 81ο λεπτό ο Αντίμαχος πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Θωνιάτη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.
Τα γκολ
14ο λεπτό, γκολ. Ο Ατσαλάκης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Θωνιάτη ο οποίος από πλάγια θέση με δυνατό συρτό σουτ την έστειλε πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0 για τον Αντίμαχο.
44ο λεπτό, γκολ. Μπαλιά του Βλαντιμίροφ στην πλάτη της άμυνας, ο Θωνιάτης κατέβασε ωραία με το στήθος και έστρωσε στον Πη που από κοντά έκανε το 2-0.
81ο λεπτό, γκολ. Ο Μπεκιρλάρι έκανε την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά και ο Θωνιάτης έκανε το 3-0.
Δόξα Ψίνθου: Ηλίας, Στελλάς, Παναγιωτόπουλος, Δαλκίδης, Σαββούλης, Χατζηνικόλας (46ο Ορφανός Χ.), Μέντος (85ο Κοκσινιώτης), Ορφανός Β., Τσοπάνογλου, Κουνελλές (62ο Τσούλλος), Λυριστής.
Αντίμαχος: Μιχαλάκης, Μποϊλής Μ. (77ο Καράλιαμης), Ιωαννίδης, Θωνιάτης, Σοτίρι, Κατσαρός (65ο Ζιώγας), Ατσαλάκης (55ο Μπεκιρλάρι), Χατζησουλεϊμάν, Πης, Βλαντιμίροφ, Συνεσίου