Έντονη παρουσία στο πανελλήνιο

Έντονο ροδίτικο χρώμα είχε το 48ο πανελλήνιο πρωτάθλημα ομάδων μπριτζ στις κατηγορίες 1 έως 6, 1 έως 11 και 1 έως 16 που πραγματοποιήθηκε στην πρωτεύουσα. Ο Ροδιακός Όμιλος έκανε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του και οι συμμετέχοντες κατάφεραν να πάρουν και πολύ καλές θέσεις. Ειδικότερα:
-Στην κατηγορία 1 έως 6 συμμετείχε η ομάδα Κοψιά με τους αθλητές Κοψιά Ν., Μηνέττο Α., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδη Μ., όπου στο 1ο στάδιο κατέλαβε την 3η θέση του Α΄ Ομίλου. Στο 2ο στάδιο του τελικού αγωνίστηκε για τις θέσεις 5 έως 8 όπου και κατέκτησε την 6η θέση.
-Στην κατηγορία 1 έως 9 συμμετείχε στον Β’ Όμιλο η ομάδα Τσελεπή με τους Τσελεπή Λ., Καλοπήτα Β., Περδικάρη Κ., Φοιτό Σ. και κατέλαβε την 1η θέση στο 1ο στάδιο. Αγωνίστηκε στο 2ο στάδιο του τελικού για τις θέσεις 1 έως 4. Στην ίδια κατηγορία η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β., Δημητρά Σ., Κλέτσα Α. στον Α Όμιλο κατέλαβε την 2η θέση και αγωνίστηκε στο 2ο στάδιο για τις θέσεις 1 έως 4. Στο δεύτερο στάδιο του Τελικού στον πρώτο νοκ άουτ αγώνα έγινε Ροδίτικη μονομαχία και επικράτησε η ομάδα Τσελεπή. Στον τελικό αγώνα για τις θέσεις 1 έως 2 η ομάδα Τσελεπή έχασε από την Αθηναϊκή ομάδα Δρίβα και κατέκτησε την 2η θέση.
Στον τελικό αγώνα για τις θέσεις 3 έως 4 η ομάδα Καραγιάννη νίκησε την ομάδα Γκογκ και κατέκτησε την 3η θέση.
-Στην κατηγορία 1 έως 11 συμμετείχε η ομάδα Σιμάτη με τους αθλητές Σιμάτη Α., Γιαννιού Μ., Κοφινάκο Π., Τριαντάφυλλο Ι. όπου στο 1ο στάδιο κατέλαβε την 4η θέση .Στο 2ο στάδιο του τελικού αγωνίστηκε για τις θέσεις 5 έως 8 κατέκτησε την 8η θέση.
Στην κατηγορία 1 έως 16 συμμετείχε η ομάδα Βρούχου με τους αθλητές Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ., Καβαλάκη Ι., Μοίρα Κ. όπου στο 1ο στάδιο κατέλαβε την 7η θέση. Στο 2ο στάδιο του τελικού κατέλαβε την 12η θέση.