Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα διευθύνουν τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Ρόδου και της 14ης αγωνιστικής στον όμιλο Νήσων, του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.
Το παιχνίδι που δεσπόζει και αναμένεται να προσελκύσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον των φιλάθλων, καθώς έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι αφορά τον 2ο όμιλο και θα γίνει την Κυριακή στις 15:30 με τον Αστέρα Παστίδας να υποδέχεται την Αναγέννηση Έμπωνα.
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Δημήτρης Ατσικνούδας, με βοηθούς τους Μανώλη Κόττορο και Μιχάλη Χατζημανώλη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο

• Ψίνθος 3:30μ.μ.
Δόξα Ψίνθου- Δαμάγητος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Διακοφιλιππής, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Βακάς
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
• Κρεμαστή 4:00μ.μ.
Νηρέας- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Αχιολάς, Κυριακίδης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Λύτος
Κυριακή
• Λάρδος 3:30μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Α.Ο. Σύμης
Διαιτητές: Κάζας, Τάσης, Καραγιάννης
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
• Γ. Χάλκης 3:30μ.μ.
Α.Σ. Χάλκης- Κύπρος
Διαιτητές: Αντωνάς, Σάρρης, Μπάρκας
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Ραφαηλίδης
Τρίτη 5/3
• Τήλος 12:00
Α.Σ. Τήλος- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Αντωνάς, Ροδίτης, Τσουρούτης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Σακελλάρης
Ρεπό: Αστέρας Μασάρων
2ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο

• Μαλώνα 3:30μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Ευκλής
Διαιτητές: Σπάρταλης, Αναστασοπούλου, Χατζηνικόλας
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Κάππας
Κυριακή
• Σάλακος 1:45μ.μ.
Ασπίδα Σαλάκου- Πολυβώτης
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Λάζος, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Άγας
• Φάνες 3:30μ.μ.
Ακουσίλαος- Πολύστρατος
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Αχιολάς, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Καρίκης
•Κοσκινού 3:30μ.μ.
Ευαγόρας- Αθλέτικο Αφάντου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Σπάρταλης, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
•Άγιοι Απόστολοι 3:30μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Πλάτσης, Βλάχος, Κυριακίδης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
• Παστίδα 3:30μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Κόττορος, Χατζημανώλης
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Φραντζής
Όμιλος Νήσων
14η αγωνιστική
Κυριακή

• Κέφαλος 11:00π.μ.
Καλυμνιακός- Νικαγόρας
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Δημαράκης, Καραμούτας
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Μάμμης
• Ζηπάρι 3:30μ.μ.
Α.Ο. Αθλοπαιδιών- Δόξα Καρδάμαινας
Διαιτητές: Δημόπουλος, Αλέκος, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
Τρίτη 5/3
• Ζηπάρι 3:00μ.μ.
ΠΑΟΚ Κω- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Δηαμαράκης, Θάνος, Δημόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Φωταράς

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ