Μετά από αρκετές ημέρες καθυστέρησης, ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι οκτώ όμιλοι του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
Οι ομάδες του νομού μας τοποθετήθηκαν στον 6ο όμιλο και θα βρουν στο δρόμο τους, τις τέσσερις ομάδες της ΕΠΣ Πειραιά ( Ιωνικό Νικαίας, Εθνικό Πειραιώς, Προοδευτική και ΑΠΟ Κερατσίνι), τις τρεις ομάδες της ΕΠΣ Κορίνθου ( Α.Ο. Λουτράκι, Α.Ο. Ζευγολατιού και Πέλοπα Κιάτου) και μία ομάδα της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας).
Ο όμιλος για τους συλλόγους της Δωδεκανήσου κρύβει παγίδες και θα κληθούν να δείξουν το καλό τους αγωνιστικό πρόσωπο, σε όλη την διάρκεια της σεζόν, για να πετύχουν τους στόχους που έχουν θέσει.
Να σημειώσουμε ότι όπως ανακοίνωσε η ΕΠΟ, η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος θα γίνει την προσεχή Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου, στις 12:00 το μεσημέρι στα γραφεία της στο Πάρκο Γουδή.
Αναλυτικά όλοι οι όμιλοι:
1ος όμιλος
ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης (2) : Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου
ΕΠΣ Δράμας (1) : Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού
ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
2ος όμιλος
ΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας (1) : Πιερικός
3ος όμιλος
ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά
ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου
ΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος
ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Νέος Αμφίλοχος
ΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων
4ος όμιλος
ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων
ΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ
ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας
5ος όμιλος
ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος
ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός
ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα
ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη
ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο
6ος όμιλος
ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου
ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας
7ος όμιλος
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου
ΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
ΕΠΣ Κυκλάδων (1) : Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός
8ος όμιλος
ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω
ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου
ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ