Με νίκες ξεκίνησαν στο πρωτάθλημα των κορασίδων ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, ο Γ.Σ. Διαγόρας (όμιλος Ρόδου), ο Ηρακλής 2000, ο Ξάνθος Πάτμου και η Α.Ε. Δικαίου (όμιλος νήσων). Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής.
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ- Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 32-45
Τα δεκάλεπτα ήταν: 6-7, 14-20(ημ.), 28-33, 32-45
Διαιτητές: Αντωνίου- Βράκα
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Αγγελάκος): Χατζηπαυλή, Πέρου 6, Τσερκέζη 7, Γιαννούρη 2, Χατζηδάκη 8, Νικολίκου 2, Καψάλα 7.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Βελούδου): Βολιτάκη 18, Ζέκιο 1, Ανδρίκου, Μάνου, Παπασταμάτη, Μάνου Α., Παπαϊωάννου 17, Μπέρδη 6, Ποτσάκη 3.
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ- ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ 68-20
Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-5, 36-12(ημ.), 54-14, 68-20
Διαιτητές: Αρνάς- Ευσταθίου
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Λαού): Καλημέρη 14, Λιβανοπούλου, Καραγιάννη 8, Στεργάκη 2, Μπαλτζή 8, Νικηφορίδη 10, Μιχαήλ 4, Σταυράκη 18, Πετσοπούλου 4.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (Αθανασιάδης): Δράκου Α., Καστρουνή, Πίρα, Πολυχρονίου 4, Καντιδάκη 7(1), Τσαμπουράκη 5(1), Χαραλαμπάκη, Δράκου Α. 4.
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ- ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 18-53
Τα δεκάλεπτα ήταν: 2-14, 12-23(ημ.), 14-37, 18-53
Διαιτητές: Πλατέλλα- Ρώτας
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Τρουμούση, Πασχάλη, Αλέξη 2, Ζώη 3, Ντερβίσι, Κιλιμάτου 4, Καλάβρια 2, Αγκαλού, Ανδρούλη, Μιλίκοβιτς 7(1).
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 (Γιασεμής): Τσίτση, Μαμμά, Ντόστι 8(1), Σακελλαρίου 4, Αντωνούρη, Διακαντώνη, Μπέγια, Ζάκο 11, Αγρέλλη 8, Καραναστάση 4, Σαρρή 18.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ- Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ 64-33
Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-14, 22-20(ημ.), 46-27, 64-33
Διαιτητές: Πατμίου- Λώλος
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Πιτταρά 4, Σκαρτάδου 7, Δρόσου 25(2), Πάντου 12, Άλλα 2, Τρούμπα, Διακαναστάση, Γκούτρα, Σπύρου 14, Κρίτου.
Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Μαύρος): Κουρκούτη 4, Γλυκοκάλαμου, Κουμπά 2, Μαστρονικόλα, Μαύρου Σ. 8, Κουλλιά, Μαύρου Μ. 7, Μακαρούνα 10, Μαχίνη 2, Σαρούκου.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ- ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ 41-55
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-13, 17-24(ημ.), 29-48, 41-55
Διαιτητές: Νικολάου- Μπουφίδης
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Καλαϊτζίδης): Κουτούζη, Κούρου 8, Χειλά 4, Τσένα 2, Ντουνιά 2, Ζαρώνια 10, Καρδούλια 4, Κουλουριώτη 9(1), Κουλλιά 2.
ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ (Μπαχάς): Κόσσυβα Α. 7(2), Φούκου 17(1), Κόσσυβα Στ., Μελιανού 2, Τζόκα 1, Μεχελλή 14(3), Σιφουνιού, Γκαβαϊσέ 9, Γαμπιεράκη 5, Κοτσάνη.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ/1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1.Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 2 1-0 68-20(+48)
2.Γ.Σ. Διαγόρας 2 1-0 45-32(+13)
3.Κολοσσός Ρόδου 1 0-1 32-45(-13)
4.Πήγασος Κρεμαστής 1 0-1 20-68(-48)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πήγασος Κρεμαστής- Κολοσσός Ρόδου
Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ/1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1.Ηρακλής 2000 2 1-0 53-18(+35)
2.Α.Ε. Δικαίου 2 1-0 64-33(+31)
3.Ξάνθος Πάτμου 2 1-0 55-41(+14)
4.Ακαδημία Καλύμνου 1 0-1 41-55(-14)
5.Ε.Α. Καλύμνου 1 0-1 33-64(-31)
6.Ιπποκράτης Κω 1 0-1 18-53(-35)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ξάνθος Πάτμου- Ιπποκράτης Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ