Οι πρωταθλητές στο Arena Soccer Club

Ολοκληρώθηκαν τα τουρνουά 8Χ8 και 5Χ5 που διοργανώθηκαν φέτος στις εγκαταστάσεις του Arena Soccer Club. Πρωταθλητές στο 8Χ8 αναδείχθηκαν οι X MEN επικρατώντας στην παράταση του τελικού, των Βετεράνων, ενώ στο 5Χ5 τον τίτλο κατέκτησαν τα Ασγούρου, που νίκησαν με 5-2 τους Utsiders στον μεγάλο τελικό. Αναλυτικά:

ΤΕΛΙΚΟΣ 8Χ8

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ – X MEN: 5 – 5 (Πέναλτι : 1-2)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ X MEN

Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι με ανατροπές και αποβολές, η ομάδα των ΧΜΕΝ ισοφάρισε το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού και αφού οι Βετεράνοι είχαν προηγηθεί ένα λεπτό πριν. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα δικαιολογώντας την παρουσία τους στον τελικό. Οι Βετεράνοι φάνταζαν φαβορί πριν το ματς, έφτασαν μισό λεπτό πριν την κατάκτηση του τίτλου αλλά οι XMEN καταθέτοντας ψυχή και παρά τις δύο αποβολές που είχαν ισοφάρισαν στη λήξη και στην διαδικασία των πέναλτι κέρδισαν την ομάδα των Βετεράνων με 2-1.

ΤΕΛΙΚΟΣ 5Χ5

ΑΣΓΟΥΡΟΥ-UTSIDERS 5-2

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΑΣΓΟΥΡΟΥ

Στον τελικό του 5X5 τα Ασγούρου κατάφεραν να πάρουν το πρωτάθλημα παρότι τερμάτισαν στην τέταρτη θέση του ομίλου. Αφού πρώτα απέκλεισαν τους Βattery στα ημιτελικά στον τελικό συνάντησαν τους Utsiders που φάνταζαν ως το φαβορί της αναμέτρησης. Τα Ασγούρου ήταν καλύτερα στο παιχνίδι κάτι που φαίνεται και από το τελικό σκορ (5-2) και κατέκτησαν τον τίτλο.

Η διεύθυνση του Arena ευχαριστεί όλες τις ομάδες για την συμμετοχή τους στα τουρνουά και τους εύχεται καλό καλοκαίρι. Τις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί η πρόσκληση για το καλοκαιρινό τουρνουά.