Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα σφυρίξουν τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Το σημαντικότερο παιχνίδι που αφορά τον 1ο όμιλο, θα διεξαχθεί στην Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, με τον Διαγόρα να φιλοξενεί τον Άρη Αρχαγγέλου.
«Άρχοντας» της αναμέτρησης ορίστηκε ο έμπειρος ρέφερι, Θωμάς Πατσιόπουλος, με βοηθούς τους Νίκο Κόλλια και Γιάννη Μπερδεμπέ.
Στον 2ο όμιλο, στην εκτός έδρας αναμέτρηση του ΓΑΣ Ιάλυσου με αντίπαλο τον Αντίμαχο, διαιτητικό «τρίο» θα είναι οι Φραγκιαδάκης, Κρικόγλου και Παγώνης, ενώ στην αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο γήπεδο Παραδεισίου, ανάμεσα στον τοπικό Κλεάνθη και την Ρόδο, διαιτητής ορίστηκε ο Μανώλης Κυρίτσης, με βοηθούς τους Κόκκαλη και Ορφανό.
Αναλυτικά:
Α’ Κατηγορία Blue Star Ferries
1ος όμιλος
4η αγωνιστική
Σάββατο

● Κάλυμνος 12:00
Καλυμνιακός- Απόλλωνας Καλυθιών
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Μαντάς, Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Γιαννικουρής
● Σάλακος 4:00μ.μ.
Ασπίδα Σαλάκου- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Ατσικνούδας, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
Κυριακή
● Κρεμαστή 12:45μ.μ.
Φοίβος- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Στεφανάκης, Κασιώτης
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Βελής
● Μαριτσά 6:30μ.μ.
Ηρακλής Μαριτσών- Κολοσσός Κάστρου
Διαιτητές: Μίαρης, Μαυρουδής, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Σαββάκης
Παρ. αγώνα: Καρίκης
● Δ.Σ. «Διαγόρας» 5:00μ.μ.
Διαγόρας- Άρης Αρχαγγέλου
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Κόλλιας, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Δημητράς
● Μάσαρη 1:30μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Α.Ο Βαθύ
Διαιτητές: Κόλλιας, Πατσιόπουλος, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Παπαοικονόμου
2ος όμιλος
4η αγωνιστική
Σάββατο

● Αντιμάχεια 4:00μ.μ.
Αντίμαχος- ΓΑΣ Ιάλυσος
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Κρικόγλου, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Παραδείσι 4:00μ.μ.
Κλεάνθης- Ρόδος
Διαιτητές: Κυρίτσης, Κόκκαλης, Ορφανός
Παρ. διαιτησίας: Ζανεττίδης
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
● Λίνδος 3:30μ.μ.
Κλεόβουλος- ΑΕΡΑ
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Μαυρουδής, Μοσχάτος
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Κατσούλης
● Βάτι 4:00μ.μ.
Διαγόρας Βατίου- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Γιακουμάκης Στερ., Καρκαλιανίδης, Στεφανάκης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Χουρδάς
Κυριακή
● Παστίδα 2:00μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Α.Ο Δικαίου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Χαρισμανίδης, Γιακουμάκης Σταμ.
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Κυριακάκης
Δευτέρα
● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ιππότες- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κασιώτης, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Παλαιολόγος

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ