Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι ορισμοί των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Ρόδου και της 9ης αγωνιστικής του ομίλου Νήσων, στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.
Το παιχνίδι που δεσπόζει στο πρόγραμμα, δεν είναι άλλο από το μεγάλο ντέρμπι του 2ου ομίλου, με τον πρωτοπόρο Ευκλή να υποδέχεται τον 2ο του βαθμολογικού πίνακα, Αστέρα Μασάρων.
Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Κυριακή, στο γήπεδο του Αγίου Σουλά, στις 14:45. Από εκεί και πέρα, ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου, Ποσειδώνας Καρπάθου θα υποδεχτεί την Κυριακή την Ασπίδα Απολακκιάς.
Τέλος αξίζει να αναφέρουμε ότι η αυλαία του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας ανοίγει σήμερα στο γήπεδο της Νισύρου, με τον Πολυβώτη να φιλοξενεί τον Δαμάγητο, για τον 2ο όμιλο.
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 12:15 και θα το διευθύνει ο Νίκος Διακοφιλιππής με βοηθούς τους Στεφανάκη και Φασουλάρη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο
● Γεννάδι 2:45μ.μ.
Ομόνοια Γενναδίου- Α.Ε. Κατταβιάς
Παρ. αγώνα: Βελής
Κυριακή
● Λίνδος 2:45μ.μ.
Θύελλα Πυλώνας- Ακουσίλαος
Παρ. αγώνα:
Παπαοικονόμου
● Κοσκινού 3:45μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Διγενής
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
● Κάρπαθος 12:00
Ποσειδώνας Καρπάθου- Ασπίδα Απολακκιάς
Παρ. αγώνα: Σπανός
● ΕΑΚ 2:45μ.μ.
Ροδιακός- Εθνικός Αρχίπολης
Παρ. αγώνα: Πάχος
2ος όμιλος
12η αγωνιστική
Σήμερα
● Νίσυρος 12:15
Πολυβώτης- Δαμάγητος
Διαιτητές: Διακοφλιππής, Στεφανάκης, Φασουλάρης
Παρ. αγώνα: Ορσάρης
Σάββατο
● Μαλώνα 2:45μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Αναγέννηση Έμπωνα
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
Κυριακή
● Άγιος Σουλάς 2:45μ.μ.
Ευκλής- Αστέρας Μασάρων
Παρ. αγώνα: Μάτσης
● Αφάντου 2:45μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Νηρέας
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Απόλλωνα 3:15μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Α.Σ. Τήλου
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
Όμιλος Νήσων
9η αγωνιστική
Κυριακή
● Ζηπάρι 2:45μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδίου- Δόξα Καρδάμαινας
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 2:45μ.μ.
ΠΑΟ Κω- Ανταγόρας
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Κέφαλος 2:15μ.μ.
Νικαγόρας- Ξάνθος Πάτμου
Παρ. αγώνα: Βραχνάς
● Λιεψοί 2:45μ.μ.
Α.Ο Λειψών- Α.Ε. Κω
Παρ. αγώνα: Μανής
Ρεπό: Καλυμνιακός

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ