Β’ Κατηγορία: Άλωσε την Ψίνθο ο Πολυβώτης

Σπουδαία εκτός έδρας επιτυχία για τον Πολυβώτη, ο οποίος επικράτησε μέσα στο γήπεδο της Ψίνθου της τοπικής Δόξας με σκορ 3-2, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλη την διάρκειά του, με εναλλαγές στο σκορ που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων, με τους Νισύριους να είναι τελικά αυτοί που κατέκτησαν το «τρίποντο».
Ο Πολυβώτης άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γιάννη Σφακιανό να κάνει το 1-0, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Ορφανού.
Οι Ψινθενοί πίεσαν και κατάφεραν να ανατρέψουν την σε βάρος τους κατάσταση στο 52ο λεπτό με τον Σκεύο Μάστορα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.
Όμως οι Νισύριοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 82ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζηνικολάου, με τον Γιάννη Σφακιανό στο 85ο λεπτό να ολοκληρώνει την ανατροπή του σκορ για τον Πολυβώτη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 για τους φιλοξενούμενους.
Να σημειώσουμε ότι ο Δημήτρης Ορφανός της Δόξας Ψίνθου αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των «βυσσινί».