Β’ κατηγορία: Καλή αρχή για Κύπρο και Τήλο

Με το δεξί ξεκίνησαν την πορεία τους στο νέο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής κατηγορίας η Κύπρος και η Τήλος.
Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε, σήμερα το μεσημέρι στο Κορακόνερο η αυλαία της διοργάνωσης για τον 1ο όμιλο, η Κύπρος επιβλήθηκε με 2-1 του Πολυβώτη, με «χρυσό» σκόρερ τον Νικολάου, που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν, στο 88’ με τον Σφακιανό, το γκολ που σημείωσε στο 34’ ο Καραγιάννης, ωστόσο τους έμελλε να λυγίσουν λίγη ώρα πριν ακουστεί το σφύριγμα της λήξης.
Αργότερα στο ίδιο γήπεδο, η Τήλος επιβλήθηκε του Ευαγόρα με 3-1 (2ος όμιλος), χάρη στα τέρματα του Σακελλάρη Η. στο 19’, του Μόσχου στο 56’ και του Σακελλάρη Μ. στο 88’. Το τέρμα των γηπεδούχων σημείωσε ο Πάνο στο 85’.