Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Στον 1ο όμιλο θα διεξαχθεί η 19η αγωνιστική και στον 2ο η 18η αγωνιστική.
Το σημαντικό παιχνίδι όλου του προγράμματος θα διεξαχθεί, στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, όπου στις 16:00, η Ρόδος θα υποδεχτεί τον Άρη Αρχαγγέλου, με την αναμέτρηση να έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι, αφού τα «ελάφια» βρίσκονται στην 3η θέση και οι «κιτρινόμαυροι» στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η Ένωση εμπιστεύτηκε το παιχνίδι στο διεθνή ρέφερι, Τάσο Σιδηρόπουλο, ο οποίος θα έχει βοηθούς τους Ράδο και Τσιγάρα.
Αναλυτικά όλοι οι ορισμοί των διαιτητών είναι οι ακόλουθοι:
Α’ Κατηγορία
1ος όμιλος
19η αγωνιστική
Σήμερα
● Οικονομίδειο 3:15μ.μ.
ΓΑΣ Ιάλυσος- Ευαγόρας
Διαιτητές: Καραγιάννης, Βούλγαρη Χρ., Βασιλείου Χρύσα
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Κυπραίος
● Άγιοι Απόστολοι 3:15μ.μ.
Ορφέας- ΑΕΡΑ
Διαιτητές: Αντωνάς, Μπερδεμπές, Λάζος
Παρ. αγώνα: Σταυριανός
Παρ. αγώνα: Κυριακάκης
● Καλυθιές 3:15μ.μ.
Απόλλωνας Καλυθιών- Διαγόρας Βατίου
Διαιτητές: Κόλλιας, Στεφανάκης Βασ., Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Φραντζής
Τρίτη 25/2
● Δ.Σ. «Διαγόρας» 6:00μ.μ.
Διαγόρας- Ιππότες
Διαιτητές: Κόλλιας, Λάμπρου Εύη, Βούλγαρη Χρ.
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Θεοδοσίου
● Παστίδα 2:00μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Αντίμαχος
Διαιτητές: Φιλιππάκου, Βασιλείου Χρύσα, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Σταυριανός
Παρ. αγώνα: Βελής
2ος όμιλος
18η αγωνιστική
Σήμερα
● Πυλί 5:00μ.μ.
Α.Ο Δικαίου- Ασπίδα Σαλάκου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Ατσαλάκης, Μαρίνος
Παρ. αγώνα: Αλεξίου Αγγ.
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Κοσκινού 3:15μ.μ.
Κολοσσός Κάστρου- Χάλκη
Διαιτητές: Δουλγέρης, Καρκαλιανίδης, Σάββενας
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Μπακάρης
● Δ.Σ. «Διαγόρας» 4:00μ.μ.
Ρόδος- Άρης Αρχαγγέλου
Διαιτητές: Σιδηρόπουλος, Ράδος, Τσιγάρας
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Ταχραμάνης
● Μαριτσά 1:00μ.μ.
Ηρακλής Μαριτσών- Α.Ο Βαθύ
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Κασιώτης, Ατσικνούδας
Παρ. διαιτησίας: Μιτζιρίκης
Παρ. αγώνα: Μιχελαράκης
Κυριακή
● ΕΑΚ 3:15μ.μ.
ΠΑΣ Ασκληπειού- Κλεόβουλος
Διαιτητές: Κυρίτσης, Παρτσακουλάκης, Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Κρεμαστή 3:15μ.μ.
Φοίβος- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Ατσικνούδας, Καρδουνίσης Σαρ.
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Στεργάκης

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ