Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, στους δύο ομίλους της Ρόδου και της 12ης αγωνιστικής του ομίλου των Νήσων.
Στον 1ο όμιλο, το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον Διγενή και τον πρωτοπόρο Ποσειδώνα Καρπάθου.
Την αναμέτρηση θα «σφυρίξει» ο Μανώλης Παπαγιαννίδης, με βοηθούς τους Σάββενα και Κόκκαλη.
Στον 2ο όμιλο η αναμέτρηση που δεσπόζει είναι αυτή ανάμεσα στον Άγιο Λουκά και τον πρώτο της βαθμολογίας, Ευκλή.
«Άρχοντας» του αγώνα ορίστηκε ο Σάββας Τσοπανάκης, με βοηθούς τους Λάζο και Τσέτσο.
Αναλυτικά:

Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
16η αγωνιστική
Κυριακή
● ΕΑΚ 12:00
Α.Ε. Κατταβιάς- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Κυρίτσης, Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Γουλάρας
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Γεννάδι 3:15μ.μ.
Ομόνοια Γενναδίου- Θύελλα Πυλώνας
Διαιτητές: Γιακουμάκης Στερ., Γεωργάς, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Κόντζος
Παρ. αγώνα: Βελής
● Φάνες 11:00π.μ.
Ακουσίλαος- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Δουλγέρης, Κασιώτης, Τσιγάρας
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μάτσης
● Απολακκιά 3:15μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Ροδιακός
Διαιτητές: Μπερδεμπές, Τάσης, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Σαββίδης
● Κοσκινού 11:30π.μ.
Διγενής- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Σάββενας, Κόκκαλης
Παρ. διαιτησίας: Καραμαρίας
Παρ. αγώνα: Βελής
2ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σήμερα
● Θεολόγος 3:30μ.μ.
Δαμάγητος- Απόλλωνας Απολλώνων
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Φραγκίνης, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
● Έμπωνα 3:30μ.μ.
Αναγέννηση Έμπωνα- Πολυβώτης
Διαιτητές: Κασιώτης, Δουλγέρης, Τσιγάρας
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα:Ψέλλας
Κυριακή
● Κρεμαστή
Νηρέας- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Γιαννουκάς, Καρβουνίδης Σαρ.
Παρ. διαιτησίας: Τσαούσης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
● Αφάντου 3:15μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Ευκλής
Διαιτητές: Ράδος, Λάζος, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Μασάρη 3:15μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Α.Σ. Τήλου
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Λάμπρου Εύη, Λατσός Ν.
Παρ. διαιτησίας: Ταράλης
Παρ. αγώνα: Θωμάς

Όμιλος Νήσων
12η αγωνιστική
Κυριακή
● Ζηπάρι 11:30π.μ.
Αναγέννηση Ασφενδίου- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Ατσαλάκης, Ωραιόπουλος, Κρικόγλου
Παρ. διαιτησίας: Δουδούς
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Κέφαλος 3:15μ.μ.
Νικαγόρας- Ανταγόρας
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Ατσαλάκης, Κρικόγλου
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Βραχνάς
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 3:15μ.μ.
Α.Ε. Κω- ΠΑΟ Κω
Διαιτητές: Πλάτσης, Μαρίνος, Μαντάς
Παρ. διαιτησίας: Γεωργιόπουλος
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Λειψοί 2:00μ.μ.
Α.Ο Λειψών- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Βουλγαράκης, Μάγγος Φ., Μάγγος Ε.
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μανής
Ρεπό: Δόξα Καρδάμαινας

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ