Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (22-23/6) στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης με τη συμμετοχή κορυφαίων αθλητών και αθλητριών από σωματεία όλης της χώρας. Με βάση τις δηλώσεις συμμετοχής, στη διοργάνωση θα συμμετάσχουν 485 έφηβοι και 455 νεάνιδες από 165 σωματεία της χώρας.

Η πολύ δυνατή Δωδεκανησιακή ομάδα αποτελείται από 13 Έφηβους και 13 Νεανίδες, οι οποίοι θα αγωνισθούν στην Κατερίνη με στόχο τα μετάλλια, καθώς οι περισσότεροι από αυτούς βρίσκονται και μεταξύ των καλύτερων επιδόσεων από τους συμμετέχοντες.

Οι Δωδεκανησιακές συμμετοχές:

ΕΦΗΒΟΙ

Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., 200μ.

Μάριο Χάμιτ (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ.

Απόστολος Καραγιάννης (ΓΣ Εύδαμος) 100μ., 200μ.

Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 400μ.

Σέργιος Διακοστεφανής (ΓΣ Εύδαμος) 800μ.

Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 110μ. εμπ.

Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 400μ. εμπ.

Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) 3000μ. στιπλ

Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος) επί κοντώ, μήκος

Άγγελος Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος) επί κοντώ

Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (ΓΣ Εύδαμος) ακοντισμός, σφαιροβολία

Γεώργιος Μουζάκης (ΓΣ Εύδαμος) ακοντισμός, σφαιροβολία

Μαρκέλο Μέμα (ΑΟ Σταματίου) σφυροβολία

ΑΓΕΣ Κάμειρος 4Χ100μ. (Τοτολίδης, Ρούσσος, Παπαγρηγορίου, Παθιάκης)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Ελιμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 200μ.

Μιχαέλα Κλωνάρη (ΟΦΚΑ Ροδιονίκες) 200μ.

Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 400μ.

Έφη Γκιάτα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 400μ., 400μ. εμπ.

Καλλιόπη Σκαρπέτη (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 3000μ.

Σμαραγδή Μωραΐτη (ΟΦΚΑ Ροδιονίκες) 100μ. εμπ.

Νικολέτα Κουτή (ΟΦΚΑ Ροδιονίκες) 100μ. εμπ., μήκος

Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 400μ. εμπ.

Ιωάννα Χρηστοφή (ΓΣ Εύδαμος) μήκος, τριπλούν

Αρετή Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) τριπλούν

Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) σφαιροβολία, δισκοβολία

Μάριαμ Χαντάμ (ΑΟ Σταματίου) δισκοβολία

Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος) σφυροβολία

Το πρόγραμμα:

ΣΑΒΒΑΤΟ  22 / 06 / 19 – ΠΡΩΪ

 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08.00 10.000μ ΒΑΔΗΝ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
08.00 10.000μ ΒΑΔΗΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
08.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

 

13.80 μ

08.30 ΥΨΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

1.65 μ.

08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 54.00 μ

Βοηθητικό

9.00 400 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 
 

9.00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 14.50 μ

Προθερμαντήριο

09.20 400 μ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 
09.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

4.20 μ
09.40 100μ. ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ    
10.00 100μ ΕΜΠ. ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
10.20 100μ ΕΜΠ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.30 ΜΗΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ    
10.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 36.00 μ

Βοηθητικό

10.40 110μ ΕΜΠ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.45 ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
10.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

38.00 μ
11.00 100 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

11.50 μ

11.30 100 μ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.45 ΣΦΑΙΡΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ   Προθερμαντήριο

 

ΣΑΒΒΑΤΟ   22 / 06 / 19 – ΑΠΟΓΕΥΜΑ

 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    
17.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό

 

18.00 ΥΨΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ Προθερμαντήριο

 

18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 400 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.45 400 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.00 1500 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

19.15 1500 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

19.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό

 

19.30 ΥΨΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ    
19.30 ΣΦΑΙΡΑ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ   Προθερμαντήριο
19.30 3.000 μ  Φ.Ε ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.45 3.000 μ  Φ.Ε ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 
20.00 100μ ΕΜΠ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.15 110μ ΕΜΠ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.30 100 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.50 100 μ         ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

21.05 400 μ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ    

 

21.15 200 μ

ΕΠΤΑΘΛΟΥ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
21.30 5.000 ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

21.45 4Χ100 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

21.55 4Χ100 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  23  / 06 / 19 – ΠΡΩΙ

 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ

 

08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

44.00 μ

09.00 110 μ ΕΜΠ

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ    
09.00 ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
09.00 ΥΨΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.90 μ

 

09.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

3.40 μ.

09.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

53.00 μ.

09.20 400 μ ΕΜΠ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

09.40 400 μ ΕΜΠ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

09.45 ΔΙΣΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ   Βοηθητικό

 

09.55 800 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.00 ΜΗΚΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

5.65 μ
10.10 800 μ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.20 μ

Προθερμαντήριο

10.30 ΑΚΟΝΤΙΟ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
10.30 200 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
11.00 200 μ ΕΦΗΒΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 45.00 μ

Βοηθητικό

11.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΕΦΗΒΩΝ    
11.30 ΜΗΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

6.80 μ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  23 / 06 / 19 – ΑΠΟΓΕΥΜΑ

 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    

 

17.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό

 

18.00 ΥΨΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.00 ΜΗΚΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.15 400 μ ΕΜΠ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 400 μ ΕΜΠ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 ΑΚΟΝΤΙΟ

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ    

 

18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.45 800 μ   ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ    
18.55 800 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό

 

19.05 800 μ ΕΦΗΒΩΝ

 

ΤΕΛΙΚΟΣ  
19.15 3.000 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.30 ΜΗΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Προθερμαντήριο
19.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 
19.30 200 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.40 200 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

19.50 1.500

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ    
20.00 5.000 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 
20.15 4Χ400 μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

20.30 4Χ400 μ ΕΦΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

(φωτογραφία: aphotography)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ