Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου: Καλή παρουσία και μετάλλια από τους Δωδεκανήσιους

Το σαββατοκύριακο 18 και 19 Φεβρουαρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας διεξήχθη το 37ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, με την συμμετοχή των καλύτερων αθλητών και αθλητριών της χώρας μας, οι οποίοι πρόσφεραν πλούσιο θέαμα.
Μεταξύ των συμμετεχόντων ήταν αθλητές και αθλήτριες από συλλόγους της Δωδεκανήσου, αλλά και με καταγωγή από την περιοχή μας που αγωνίζεται σε σωματεία της υπόλοιπης Ελλάδας, με την παρουσία τους να κρίνεται πολύ καλή.
Η Νικόλ Κυριακοπούλου του ΑΓΕΣ Κάμειρος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο άλμα επί κοντώ, με επίδοση 4,40 μέτρα, ενώ η Εμινέ Τοπάλ του ΑΓΕΣ Κάμειρος κατετάγη 6η με άλμα στα 3,40 μέτρα.
Την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην σφαιροβολία κατέκτησε η Μαρία Μαγκούλια της Ένωσης Καζώνης- Κάλυμνος με καλύτερη βολή στα 15,25 μέτρα.
Στα 60 μέτρα αγωνίστηκαν η Ραφαέλα Σπανουδάκη και η Αλάνα Μπέρν του Γ.Σ. Ηλιούπολης. Η Σπανουδάκη, στον πρώτο αγώνα μετά τον τραυματισμό της στο γόνατο, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με χρόνο 7.39, ενώ η Μπέρν με επίδοση 7.64 κατετάγη 6η.
Η Ντενίσα Μπάλλα του Γ.Σ. Ηλιούπολης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στα 3000 μέτρα με επίδοση 9:51.7, ενώ κατετάγη 4η στα 1500 μέτρα με χρόνο 4:29.83.
Ο Παύλος Κριαράς του ΑΓΕΣ Κάμειρος στο άλμα επί κοντώ κατέκτησε την 4η θέση με επίδοση 5 μέτρα.
Τέλος, ο Σέργιος Διακοστεφανής του Γ.Σ Αμαρουσίου τερμάτισε 4ος στα 3000 μέτρα με χρόνο 8:23.28, ενώ κατετάγη 7ος στα 1500 μέτρα με επίδοση 3:58.81