Β’ Κατηγορία: Ο Πολυβώτης «γάζωσε» τον Ευαγόρα

Σκοράροντας ακατάπαυστα ο Πολυβώτης συνέτριψε τον Ευαγόρα με σκορ 8-3 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Με το συγκεκριμένο «τρίποντο» οι Νισύριοι έφτασαν στους 38 βαθμούς παραμένοντας στην 4η θέση, ενώ οι «πράσινοι» της πόλης μας διατηρήθηκαν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και το 35ο λεπτό τους βρήκε προηγούμενους με σκορ 2-0 με τέρματα του Χατζηνικόλάου Β. ( 13ο και 35ο λεπτό).
Ο Ευαγόρας αντέδρασε και μείωσε σε 2-1 με τον Πάνο στο 40ο λεπτό, ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 3-1 υπέρ των γηπεδούχων, καθώς στις καθυστερήσεις σκόραρε ο Σφακιανός.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πολυβώτης ήταν καταιγιστικός. Στο 50ο λεπτό ο Πατρίκης έκανε το 4-1 και ένα λεπτό αργότερα ο Ευαγόρας μείωσε σε 4-2 με το Πάνο.
Στο 53ο λεπτό ο Χατζηνικολάου Β. σημείωσε το τρίτο προσωπικό του τέρμα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 5-2. Στο 66ο λεπτό ο Καμπάνης έκανε το 6-2, με τον Ευαγόρα να μειώνει και πάλι με τον Πάνο σε 6-3 στο 67ο λεπτό.
Ο Σφακιανός στο 72ο λεπτό έκανε το 7-3, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 77ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 8-2 υπέρ του Πολυβώτη.
Οι συνθέσει
Πολυβώτης: Ορσάρης, Χ. Χατζηνικολάου, Πατρίκης, Σακελλαρίου, Φωτεινής, Σφακιανός, Χατζηνικολάου Β., Πάπα, Καραδήμος, Καμπάνης, Καραγιάννης.
Ευαγόρας: Σκαρπέτης, Αράπης, Ρούτσι, Ζανέττος (77ο Δημητρίου), Σταματούλας, Χεκιμάι (62ο Πανηγύρης), Γιαννακόπουλος, Σκούρας, Πάνο, Πελαρδής, Μπάκης (13ο λ.τ. Αλαβέρας)