Α.Σ. Ρόδος: «Χάθηκαν βαθμοί, όχι όμως ο πόλεμος»

Με τον βαθμό της ισοπαλίας στις αποσκευές του επέστρεψε από τα Φιλιατρά ο Α.Σ. Ρόδος, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με την τοπική Εράνη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 3ο όμιλο.
Τα «ελάφια» που έχουν θέσει πρωταγωνιστικούς στόχους, «άφησαν» δύο βαθμούς στην μάχη για την κατάκτηση του τίτλου, έχοντας παράπονα από τη διαιτησία, με τη σχετική ανακοίνωση που εξέδωσαν να αναφέρει τα ακόλουθα:
«Ολοκληρώθηκε το πρώτο παιχνίδι της Ρόδου μας απέναντι στην Εράνη Φιλιατρών με τελικό σκορ 1-1.
Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε κανείς να πει ότι μπήκε… μουδιασμένη, δεν έδειξε αυτό που είναι με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων.
Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου το παιχνίδι κάπως ισορρόπησε και στο 50ο λεπτό ο Γιώργος Μπαρμπαρούσης ισοφάρισε με πέναλτι.
Αργότερα, λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κέρι αναλαμβάνει να εκτελέσει ένα φάουλ έξω από την περιοχή. Παρόλο που η μπάλα πέρασε την γραμμή -και βγήκε- ο διαιτητής αποφάσισε να μην το μετρήσει στερώντας τους 3 βαθμούς από την Ρόδο. Σε καμία των περιπτώσεων δεν δικαιολογούμε την μέτρια απόδοση των παικτών με το λάθος του διαιτητή. Συνεχίζουμε, για να δείξουμε τι αξίζουμε και να φανεί η δουλειά που έχουμε κάνει.
Χάθηκαν βαθμοί, όχι όμως ο πόλεμος!».
Πλέον το παιχνίδι με την Εράνη ανήκει στο παρελθόν, με τους «πράσινους» να έχουν στρέψει ήδη την προσοχή τους στο εντός έδρας αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής με αντίπαλο την Α.Ε. Μεσολογγίου.
Ανακοίνωσε Ζούνη
Στην περαιτέρω ενίσχυση του έμψυχου δυναμικού του προχώρησε ο Α.Σ. Ρόδος καθώς απέκτησε τον 22χρονο Ροδίτη ακραίο μεσοεπιθετικό Μάριο Ζούνη.
Στη σχετική ανακοίνωση που εκδόθηκε αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Η Ρόδος ανακοινώνει την απόκτηση του Μάριου Ζούνη.
Ο 22χρονος γεννημένος και μεγαλωμένος στη Ρόδο, θεωρείται ένας από τους καλύτερους Ροδίτες ποδοσφαιριστές εν ενεργεία και αγωνίζεται ως αριστερός εξτρέμ.
Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα στους Ατρόμητους Ρόδου και στα μόλις 14 του χρόνια πήρε την μετεγγραφή για την Κ15 του Ατρόμητου Αθηνών.
Επίσης έχει αγωνιστεί σε Διαγόρα, Χανιά και ΠΑΟ Ρουφ.
Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια των ‘’ελαφιών’’, ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική σεζόν και… πολλά γκολ!».