Α’ Κατηγορία: «Πεντάσφαιρη» η Α.Ε. Κατταβιάς

Στα νικηφόρα αποτελέσματα, με εμφατικό τρόπο, επέστρεψε η ομάδα της Α.Ε. Κατταβιάς μετά από αρκετές αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας της σεζόν.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Μανώλη Φραντζή επικράτησαν στο γήπεδο Κεφάλου του τοπικού Νικαγόρα με σκορ 5-1, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τους Βασίλη Μαντινάο και Μανώλη Νασόπουλο που σημείωσαν και τα πέντε τέρματα των φιλοξενούμενων.
Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Μανώλης Νασόπουλος, με τον Βασίλη Μαντινάο να παίρνει στην συνέχεια το όπλο του σημειώνοντας τρία τέρματα στο 44ο,62ο και 64ο λεπτό, με τον Νασόπουλο να πετυχαίνει το πέμπτο τέρμα της Α.Ε. Κατταβιάς στο 72ο λεπτό.
Το τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε στο 71ο λεπτό ο Μανώλης Κοκκαλάκης, ο οποίος είχε μειώσει προσωρινά σε 4-1.