Πληθώρα αναμετρήσεων θα διεξαχθεί σήμερα στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, με τα παιχνίδια να αφορούν την 17η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 15η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Το σημαντικότερο παιχνίδι, το οποίο έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι θα γίνει στις 16:00 στο γήπεδο Αρχίπολης, με τον τοπικό Εθνικό να φιλοξενεί τον Δαμάγητο, με διαιτητή τον Μανώλη Κυρίτση και βοηθούς τους Τσέτσο και Αχιολά.
Επίσης για τον 1ο όμιλο η Κύπρος θα αντιμετωπίσει τον Α.Σ. Τήλος, ο Αστέρας Μασάρων τον Ηρακλή Λάρδου και ο Α.Ο. Σύμης την Δόξα Ψίνθου.
Για τον 2ο όμιλο, η Αθλέτικο Αφάντου θα υποδεχθεί τον Άγιο Γεώργιο, ο Άγιος Ισίδωρος τον Αστέρα Παστίδας και ο Πολύστρατος την Α.Ε. Αδελφοσύνης.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
17η αγωνιστική
Κυριακή

• Άγιοι Απόστολοι 1:30μ.μ.
Κύπρος- Α.Σ. Τήλος
Διαιτητές: Σπάρταλης, Σαρρής, Τσεπούρας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Θαρρενός
• Μάσαρη 4:00μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Τσέτσος, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Θωμάς
• Αρχίπολη 4:00μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Δαμάγητος
Διαιτητές: Κύρίτσης, Κόττορος, Γιακουμάκης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Κάππας
• Ε.Α.Κ. 8:00μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Καραβελατζή, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Νηρέας
2ος όμιλος
17η αγωνιστική
Κυριακή

• Αφάντου 4:00μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Αντωνάς, Λάζος, Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Βελής
• Άγιος Ισίδωρος 4:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Αστέρας Παστίδας
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Στεφανάκης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Καρίκης
• Άγιοι Απόστολοι 4:15μ.μ.
Πολύστρατος- Α.Ε. Αδελφοσύνης
Διαιτητές: Αυγενικού, Καραγιάννης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Λύτος
Τρίτη 19/3
• Νίσυρος 11:30π.μ.
Πολυβώτης- Ευαγόρας
Διαιτητές: Πλάτσης, Φασουλάρης, Διακοφιλιππής
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
Όμιλος Νήσων
15η αγωνιστική
Κυριακή

• Καρδάμαινα 10:30π.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Γιαμουζής, Δημόπουλος, Δημαράκης
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
• Βαθύ 12:30
Α.Ο. Βαθύ- ΠΑΟΚ Κω
Διαιτητές: Καραμούτας, Αλέκος, Θάνος
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Λακκί 3:30μ.μ.
Α.Ε. Λέρου- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Πατσιαούρας, Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Αναστασιάδης
Ρεπό: Α.Ο. Αθλοπαιδιών

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ